Ekskursija

Tradicionāli reizi gadā VSB biedri dodas ekskursijā. 


2015. gada ekskursija uz 
Austroungāriju 

27.jūnijs

Rīga – Lubļina 750 kilometri

Izbraukšana pulksten 7.00 no Rīgas. Izbraukšanas no Satekles ielas pretī bijušajai pasta ēkai, pie veikala Origo. Brauciens cauri Lietuvai un Polijai. Lubļina – vakarā ekskursija pa Ļubļinu. Vēsturiskais centrs – Krakovas vārti, vecais un jaunais Rātsnams, dominikāņu baznīca. Nakšņošana Ļubļinā.

28.jūnijs

Lubļina -Zamošča – Pšemisla- Sanoka  - Reščova  400 kilometri

Zamošča – Polijas renesanses pilsēta, kas iekļauta UNESCO mantojumā. Ievērojamākā celtne – Zamoščas pils. Vēl apskatīsim Ļubļanas vārtus, tirgus laukumu, sinagogu un citus interesantus objektus. Izmantojam vietējo gidu. Pšemisļa – neliela pie Karpatu pilsētiņa ar savdabību vietējo virtuvi, kuru nobaudīsim. Sanokas Brīvdabas muzejs – lielākais un kvalitatīvais brīvdabas muzejs Polijā. Nakšņošana un brīvais laiks vakarā Reščovā

29.jūnijs

Reščova- Krakova 270 kilometri

Lancutas pils – šeit atrodas viena no Eiropā lielākajām kariešu kolekcijām. Aušvicas memoriāls– komentāri lieki, bet vēstures skolotājiem vajag redzēt. Krakova – senā Polijas galvaspilsēta. Vāveles pils un cietoksnis, tirgus laukums, Floriāna tornis un citi vecpilsētas labumi. Nakšņošana Krakovā

30.jūnijs

Krakova – Vīne 550 kilometri

Demanovas stalaktītu alas ar pazemes zālēm un eju labirintiem. Bojnices pils –12. gadsimtā uz klintsraga uzcelta krāšņa pils, kur mūsdienās apskatāma interesanta vēstures kolekcija. Bratislava(vāciski Presburga) – Slovākijas galvaspilsēta ar mazām simpātiskām ieliņām, krodziņiem. Šeit būs brīvais laiks, un katrs varēs pēc savām vēlmēm izbaudīt pilsētu. Vakarā izbraukšana uz Vīni.Nakšņošana Vīnē.

1.jūlijs

Vīne  - Čestohova 500 kilometri

Vīne – Austroungārijas galvaspilsēta. Pilsētas apskate – rātsnams, opera, Stefana katedrāle, Hundertavasera arhitektūra. Šenbrunnas pils – Austrijas imperatoru rezidence – savā krāšņumā var sacensties ar Versaļu. Ap pulksten 16.00 izbraukšana uz Čenstohovu. Nakšņošana Čenstohovā.

2.jūlijs

Čestohova - Rīga 900 kilometri

Brauciens cauri Polijai un Lietuvai. Ierašanās Rīgā vēlu vakarā. Ap pusnakti. Ar šādu laiku tiešām jārēķinās, tāpēc vajag savlaicīgi izdomāt, kā tikt mājās.


2014. gada ekskursija uz Baltkrieviju

1.diena. Brauciens Rīga – Bauska – Viļņa – Baltkrievijas robeža – Minska. Ierašanās Baltkrievijas galvaspilsētā ap pulksten 14.00. Pilsētas centra un nozīmīgāko objektu apskate. Pilsētas vēsturiskajā centrā ir saglabājusies daļa vēsturiskās apbūves, kas tagad ir daļēji restaurēta un, protams, neatkārtojamā padomju arhitektūra centra bulvāros un prospektos. Un neatkārtojamā Baltkrievijas gaisotne. Viena no pilsētas pērlēm – Nacionālā bibliotēka. Nakšņošana Minskā.

2.diena. Minskas ievērojamākie pieminekļi un baznīcas. Staļina līnija – 2. pasaules kara priekšvakarā izveidotā aizsardzības līnija, kurā šodien joprojām redzamas nocietinātās pozīcijas. Dudutki – etnogrāfisks brīvdabas muzejs, kas vienlaikus ir atpūtas un izklaides komplekss. Šeit var iepazīties ar baltkrievu tradicionālo kultūru un nobaudīt baltkrievu ēdienus un dzērienus. Nakšņošana Minskā.

3.diena. Mira – viena no pilnībā restaurētajām pilīm Baltkrievijā, UNESCO kultūras mantojuma pērle. Pilī ir 39 ekspozīcijas telpās, kurās apskatāma plaša daudznacionālā kultūra un bagāta vēsture. Nesviža – viena no Radzivilu dzimtas rezidencēm, kas 2012. gadā ir restaurēta un stāsta par Žečpospoļitas vēsturē. Lida – viduslaiku pils un vakariņas Lietuvas karaļa galmā. Nakšņošana Lidā.

4.diena. Izbraukšana uz Grodņu. Grodņas vēsturiskais centrs. Viena no retajām Baltkrievijas pilsētām, kur saglabājies vēsturiskais centrs un Žečpospoļitas vēstures saknes. Pēcpusdienā izbraukšana uz Latvija. Ierašanās Rīgā.


2013. gada ekskursija uz Austrumvāciju

Drēzdene/Wiki9. jūlijs. Brauciens cauri Polijai. 
Nakšņošana Vroclavā.

10. jūlijs. Drēzdene. 
Drēzdene – Saksijas Florence, viena no skaistākajām Eiropas pilsētām, kas 2. pasaules kara laikā tika pilnībā iznīcināta, taču šobrīd ir restaurēta. 

Brīla terase un Elbas karstamala – eleganta drēzdeniešu pastaigas vieta. Šobrīd atjaunotā Neufraukirche. Zempfera opera un citas Drēzdenes vēsturiskās celtnes. Cvingers viens no slavenākajiem mākslas muzejiem Vācijā. Augusta II Stiprā un Rozas Luksemburgas pieminekļi. Drēzdenē tiks izmantots vietējais gids. Volkswagen rūpnīca, kas speciāli iekārtota, lai tūristi varētu redzēt auto ražošanas procesu. Nakšņošana Drēzdenē vai tuvākajā apkārtnē.

11. jūlijs. Meisene – slavenā porcelāna pilsēta.
Porcelāna muzeja apmeklējums. Torgava – neliela Vācijas pilsētiņa, kur 1945. gada aprīlī satikās padomju un amerikāņu karaspēks. Luterstate – Lutera dzimtā pilsēta. M.Lutera muzeja apmeklējums. A10 – viens no Vācijas lielākajiem tirdzniecības centriem. Nakšņošana kādā Berlīnes priekšpilsētā.

Berlīne/Wiki
12. jūlijsBerlīne.
Uz Berlīnes centru braucam ar sabiedrisko transportu.. Reihstāgs – Vācijas parlamenta ēka. Berlīnes simbols Brandenburgas vārtiParīzes laukums un Unten den LindenHolokausta memoriāls – neparasta arhitektūra un skarbā holokausta vēsture. Vilhemštrāses un Fosa ielas stūris – vieta, kur agrāk atradās Hitlera bunkuri, kuros viņš beidza savas šīs zemes gaitas. Chekpoint Charlie – slavenākais robežpārejas punkts aukstā kara laikā. Berlīnes mūra muzejs – šeit var iepazīties ar Austrumberlīnes un Berlīnes mūra tapšanas vēsturi. TV tornis – Autrumvācijas arhitektūras šedevrs, no kura šodien paveras elpu aizraujošs skats uz Berlīni. Muzeju sala – Pēc izvēles varam apmeklēt – Pargamonmuzeju, kādu mākslas muzeju vai Austrumvācijas vēstures muzeju. Nakšņošana jau Polijā.

13. jūlijs. Atgriešanās. 
Brauciens cauri Polijai, Lietuvai. Rīgā ierodamies vēlu vakarā (ap 22.00-23.00)Attēli no Vikipēdijas.
A
ugšā: Drēzdenes panorāma naktī.
Apakšā: Brandernburgas vārti Berlīnē.2012. gada ekskursija uz Austrumprūsiju 

1.diena (26. jūnijs)
7.00 izbraucam no Rīgas 
14.00 iebraucam Polijā un sākam šīs zemes apskati 
- Sv.Lipkas klosteris - nozīmīgs poļu katoļu baznīcas centrs 
- Volfšanze jeb Hitlera bunkuri - no šejienes Hitlers 2.pasaules karā vadīja militārās operācijas Autrumu frontē 
- Nakšņošana Hitlera bunkuru viesnīcā 

2.diena (27. jūnijs)
- OKH (Vācijas sauszemes spēku virspavēlniecība) bunkuri. Saglabājušies daudz labāk par Hitlera bunkuriem 
- Ķeizariskās Vācijas laikā celtas gigantiskas slūžas 
- Štuthofas koncentrācijas nometne - ir jāredz arī dzīves ēnas puses 
- Gdaņska - viena no skaistākajām Polijas pilsētām - ekskursija pa pilsētu 
- Nakšņošana Gdaņskā - iespēja baudīt naktsdzīvi pilsētā 

3.diena (28. jūnijs)
- Malborka - lielākā viduslaiku pils Eiropā - vācu ordeņa metra rezidence 
- Grīnvaldes kaujas lauks un muzejs 
- Ostrodas pils 
- Olštīna - Kopernika pilsēta - ekskursija pa pilsētu 
- Nakšņošana Olštīnā - iespēja baudīt naktsdzīvi pilsētā 

4.diena (29. jūnijs)
- Mikolaijki - īsa pilsētas apskate 
- Augustova 
- Rīga - mājās būsim vēlu vakarā