Jaunumi

Liepājas Vasaras dienu fotoatskaite

Publicēja 2018. gada 6. aug. 04:05Valdis Klisans   [ atjaunināts 2018. gada 8. aug. 05:01 ]

Liepājas Vasaras dienas sākas ar mūsu biedrībai netradicionālu programmas punktu – Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas apmeklējumu, arī Vasaras dienu atklāšanas uzruna un pirmās lekcijas notiek baznīcā.

Te atrodas Eiropā lielākās mehāniskās ērģeles, te 1918. gadā Vācijas armijā karojošie somu jēgeri deva svinīgo zvērestu Somijas neatkarības idejai un valdībai. Latviešu strēlnieki par nacionālo ideju cīnījās Krievijas impērijas armijā, bet somi neatkarību cerēja iegūt ar Vācijas atbalstu. Tā ir traģiska lapa mūsu kopējā vēsturē – frontē vieni karoja pret otriem, lai gan ne latvieši, ne somi viens otru nekad nav apspieduši.  

Savukārt 2018. gada 31. augustā baznīca ir viena no pārkarsušās Liepājas tām vietām, kur ir atrodams nedaudz vēsāks gaiss un ēna. Tas tobrīd nebija mazsvarīgi, jo pilsetā gaisa temperatūra ap +32 C ēnā!


Tālāk dodamies uz Liepājas ostu, kur vēsturnieki-gidi J. Raķis un G. Silakaktiņš  izgaismo 1919. gada K. Ulmaņa un A. Niedras vadīto valdību darbības nianses pilsētas ģeogrāfijas un vēstures kontekstā. Kaut kur te Ulmanis pirmo reizi nokāpa no kuģa „Saratov”. 
Kā zināms, 1919. gada rudenī Bermonta armijai Liepāju ieņemt neizdevās. Pilsētas un Kara ostas pievārtē notika īslaicīgas, bet ļoti sīvas kaujas, kurās pilnīgi neapmācītiem Latvijas Republikas armijas karavīriem (viņu vidū arī skolēniem) izdevās apturēt kaujās rūdītos bermontiešus no bijušās Vācijas armijas daļām.

Sic transit gloria mundi un miljoniem rubļu no cariskās Krievijas, bet vēlāk - PSRS budžeta, kas ieguldīti kādreiz tik svarīgajos objektos. Varenākais impērijas rietumu cietoksnis digitālajā laikmetā un neatkarīgajā Latvijā kā militāra būve vairs nav vajadzīgs un to lēnām grauž laika zobs jeb pareizāk – Baltijas jūras viļņi. Milzīgās betona konstrukcijas pašas (bez VSB ekskursantu līdzdalības, kā varētu šķist pēc foto) viena pēc otras "krīt" jūrā.  

Vēsturnieki tiek ielaisti arī mūsu (NATO) bruņoto spēku apsargātajā teritorijā, kur tiek piekodināts fotografēt tikai vēsturiskos objektus. Militāros fotografēt vai filmēt nedrīkstot, tāpēc šīs vietnes lasītāju zināšanai (ja nu kas)... tādu tur vispār nemaz nav, nav bijis un nebūs nekad… !

Galvenā nemilitārā celtne vēsturnieku baudai – Krievijas armijas un flotes Virsnieku pils. Cara laiku virsnieki bijuši visai trūcīgi,  no nelielās algas

daudz naudas izdots „piesitot kanti” dāmām, stāsta gids. Ja ar vienu dāmu ballē nodejotas vairāk kā trīs dejas, tā bija jāprec, pretējā gadījumā meitene bijusi „apkaunota”. O temora, o mores!   Arī mēs varam izbaudīt kara ostas cietuma uzraugu ēdienkarti – ūdens graņonka ar ķilavmaizīti. Bet īstās vakariņas izcili garšīgas.     


Otrā diena Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas telpās. Skola, kas atrodas jūgendstila ēkā  renovēta izcili, saglabājot visas vēsturiskā stila nianses, bet vienlaikus iekļaujot visas mūsdienu „ekstras”. Skolas direktors H. Valcis (pirmājā rindā) ir gandarīts par paveikto un optimistiski raugās nākotnē. Ar skolas vēsturi cieši saistīts izcilais latviešu vēsturnieks un diplomāts Arnolds Spekke.

Informāciju par skolu sk. šeit:
Arhitektūras vēsturnieks RTU profesors Jānis Krastiņš uzskata, ka Liepāja pieskaitāma Eiropas jūgendstila pērlēm. Viņš pauž domu, ka jūgendstils ir ne tikai krāšņas ēku fasādes, bet galvenokārt ēkas iekārtojuma filozofija – pirmkārt tiek domāts par iekštelpu plašumu, piemērotību un ēkas funkcionālajām vajadzībām. 
Sākas vienmēr svarīgās diskusijas par kompetencēm, Skola 2030 un VSB kā sabiedriskas nevalstiskas organizācijas nākotnes perspektīvām. "Vai biedrība palīdz man kļūt par labāku vēstures skolotāju?", retoriski jautā Ansis Nudiens. 
Liepājas „Lielais Dzintars” – viena no mūsdienu Latvijas fundamentālākajām un modernākajām celtnēm. Tās radīšanas iniciators bija Liepājas simfoniskā orķestra diriģents Imants Resnis. Tie, kas te ieradušies pirmo reizi, izsaka vēlmi pēc iespējas ātrāk apmeklēt kādu izrādi vai koncertu.  VSB pedagogus Vasaras dienu saviesīgajā daļā Pētera I namiņa pagalmā izklaidē Liepājas „Atštaukas” un Rucavas sievas, bet ēdienkartē – fantastiskas kartupeļu klimpas ar gaļas mērci Brenguļu alus pavadībā.

Trešā kā vienmēr ekskursijas diena. Sākam ar Bernātiem – vietu, kur pirms 20 gadiem aizsākās Vasaras dienu tradīcija.

Ūdens temperatūra jūrā + 18/20 C. Lieliski!
Vietējie viesiem mēģina iestāstīt, ka "no Pūsēna kāpas varot Zviedriju redzēt, vienīgi koki nedaudz traucējot". Kāpa pamazām atkāpjas, tur, kur pirms 10 gadiem esot bijis soliņš, tagad nav nekā, tur lidojot putni. 
Pie Otaņķu Prenclava dzirnavām mūs sagaida Otaņķu etnogrāfiskais kolektīvs. Tiek dziedāts, spēlēts, iets rotaļās, iepazītas dzirnavas un zirglietas stallī.
VSB vēsturnieki ir gatavi ciest sauli  un karstumu (+ 35 C saulē, + 30 C ēnā) Grobiņas lavandu audzētavā Lavender Villa, lai tikai uzzinātu, kā pareizi šī kultūra jāaudzē un jāizmanto. Tā vien šķiet, ka vairums VSB dalībnieku ir ne tikai pagātnes gudrību mācītāji, bet arī dārznieki. 
Pie Grobiņas ordeņa pils drupām un netālu no senā pilskalna (skandināvu Seeburg jeb Ezerpils) atkal atgriežamies vēstures problemātikā. Pagājušā gadā par labāko vēsturnieci nominētā un atzītā Elīna Guščika stāsta, ka Grobiņas apdzīvotība ir daudz senāka par vikingu laikiem. Te arī Liepājas Vasaras dienu noslēgums.

 

Paldies liepājniekiem: Inetai Drēžei, Irisai Otrupei, Kintijai Silai, Inai Šuideiķei, Agnim Timermanim, Baibai  Mackialai, Janai Freimanei, Ivitai Pelnēnai!

  Latvijas Nacionālais vēstures muzejs aicina skolotājus uz semināru

Publicēja 2018. gada 27. jūl. 04:16Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2018. gada 27. jūl. 04:20 ]

Seminārs skolotājiem 
Izstāde “Latvijas gadsimts” –  iespēja redzēt, dzirdēt, domāt 
Norises vieta: Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Brīvības bulvāris 32 
Norises laiks: 2018. gada 23. augusts 11.00–14.30. 

Skolu pedagogi aicināti piedalīties muzeja rīkotajā seminārā, kura laikā izstādes veidotāju vadībā notiks iepazīšanās ar izstādi “Latvijas gadsimts” un muzeja sagatavoto materiālu skolēniem kopīga izvērtēšana.

Semināra mērķauditorija: sākumskolas, vēstures, sociālo zinību, latviešu valodas un literatūras, vizuālās mākslas, mūzikas, kulturoloģijas skolotāji un klašu audzinātāji, jo izstādes apmeklējums paredzēts visām klašu grupām, piemērojot to auditorijas zināšanu un izpratnes līmenim un vecumposmam.

Izstāde, kuras veidošanā spēkus apvienojuši 68 muzeji no visiem Latvijas novadiem, piedāvā iepazīt un izzināt Latvijas vēsturi 100 gadu garumā, kā arī mudina izstādes apmeklētājus – gan lielus, gan mazus – domāt ne tikai par valsts, bet arī savas ģimenes un dzimtas līkločiem, par sasniegumiem, augšupejas un krituma punktiem gadsimta ietvaros, par to, kas katram un visiem kopā ir Latvija.

Izstādes apskati iespējams pielāgot jebkurai klašu grupai, pedagoga ziņā ir izvēle – iepazīt visu izstādi vai noteiktas tēmas atbilstoši mācību programmai.
Izstāde “Latvijas gadsimts” ir iekļauta Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīvā “Latvijas Skolas soma”.


Semināra darba kārtība:
11.00–11.30 LNVM piedāvājums skolām Latvijas skolas somas ietvaros, 2017./2018. mācību gada aktīvāko skolu sumināšana,
11.30–13.00 ekskursija izstādē “Latvijas gadsimts” tās veidotāju vadībā,
13.00–13.30 kafijas pauze,
13.30–14.30 praktiskā nodarbība izstādē “Latvijas gadsimts” adaptējot materiālus dažādām klašu grupām: sākumskolai, pamatskolai, vidusskolai.

Semināram lūdzam pieteikties līdz 21. augustam, rakstot info@lnvm.lv vai zvanot 67221357. 
Plašāka informācija par izstādi www.latvijasgadsimts.lv 

Ja nav iespējas apmeklēt semināru 23. augustā, nākamo tikšanās reizi plānojam rudens brīvlaikā – 24. oktobrī 11.00.

Holokausta upuru atceres pasākums Preiļos

Publicēja 2018. gada 26. jūl. 05:38Valdis Klisans   [ atjaunināts 2018. gada 26. jūl. 05:41 ]


Liepājas Vasaras dienu programma

Publicēja 2018. gada 25. jūl. 02:52Valdis Klisans   [ atjaunināts 2018. gada 25. jūl. 03:05 ]

Vēstures skolotāju biedrības (VSB) Vasaras dienas Liepājā,

Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, Ausekļa iela 9

2018. gada 31. jūlijs – 2. augusts

„Liepājas vēsture kompetencēs balstītas izglītības kontekstā jeb pilsētā, kurā piedzimst vējš…”

 

Dat.

Laiks

Aktivitāte

Atbildīgais

31.07.

10:00

Izbraukšana no Rīgas

(Zinātņu akadēmijas augstceltne, vecākajais paaudzei - Kolhoznieku nams, Akadēmijas iela 1)

 

no 13:00

Iekārtošanās Liepājas jūrniecības koledžas dienesta viesnīcā (Cietokšņa iela 2A)

 

no 13:00

Reģistrācija Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas foajē

(Ausekļa iela 9)

 

14:00 – 15:00

Pusdienas ģimnāzijas ēdnīcā (Ausekļa iela 9)

 

15:00 – 15:20

Vasaras dienu atklāšana Trīsvienības katedrālē

(Lielā iela 9)

P. Kalks

15:20 – 16:00

„Somu jēgeri Liepājā”.

Latvija – 100-Somija – mūsu kopīgā vēsture.

G. Silakaktiņš

16:00 – 19:30

Ekskursija „Liepāja – Latvijas galvaspilsēta. Brīvības cīņas Liepājā.”

J. Raķis,

G. Silakaktiņš

20:00 – 21:00

Vakariņas Karostā

 

 

 

 

 

1. 08.

8:00 – 9:00

Brokastis ģimnāzijas ēdnīcā (Ausekļa iela 9)

 

 

9:00 – 9:10

Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas direktora

H. Valča uzruna

 

9:10 – 10:40

Lekcija "Jūgendstils Liepājā"

J. Krastiņš

10:40 – 11:00

Kafijas pauze

 

11:00 – 11:30

Piedāvājums Politikas un tiesību skolotājiem

A. Dravnieks

11:30 – 12:10

Latvijas Okupācijas muzeja projekts

„Latvijas valsts pamati, vēsture un mūsdienas”

I. Role

12:10 – 12:30

Uzdevumi.lv

 

12:30 – 13:30

„Vēstures skolotāju biedrība 2018: paveiktais, esošais un nākotnes perspektīvas".

Diskusija un reģionālās darba grupas. 

V. Klišāns

13:30 – 14:30

Pusdienas

 

14:30 – 16:00

Pieredzes apmaiņa (2 x 40 min nodarbības)

Darbs ar projekta Skola2030 ietvaros sagatavotajiem mācību materiāliem:

D. Liepiņa "Antīkā pasaule";

V. Klišans "Kristīgās un islāma pasaules rašanās";

A. Kļaviņa "Hercogistes un lielvaru varas

laiks Latvijā jaunajos laikos";

S. Gabrāne “Ģimenes loma un sociālā identitāte” (soc.zin.)

V. Klišāns

D. Liepiņa

A. Kļaviņa

S. Gabrāne

16:00 – 18:40

Liepājas muzeja apmeklējums (Kūrmājas prospekts 16/18).

Ekskursija koncertzālē „Lielais Dzintars” (Radio iela 8).

M. Eistere

19:00

Folkloras centrā „Namīns” sagaida „Atštaukas”,

uzkodas Rucavas nacionālie ēdieni (Kungu iela 24)

I. Kalnarāja,

S. Aigare

 

 

 

 

2. 08.

7:30 – 8:30

Brokastis ģimnāzijā (līdzi jāņem somas)

 

 

8:30

Izbraukšana uz Bernātiem.

 

9:00

Bernāti.

 

10:00 – 11:00

Pūsēna kāpa.

 

11:00 – 13:30

Otaņķi (Prenclava Dzirnavas, zirglietu šķūnis, degustācija, Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis)

L. Jagmina

14:00 

„Lavender Villa”:

Lavandas vēsture,

Pusdienas brīvā dabā,

Lavandas pārstrādes produktu saldā degustācija

Z. Gusta

16:00

Noslēgums Grobiņā, informācija par 2018. gadā Grobiņas pilskalna arheoloģiskajiem izrakumiem

E. Guščika

 

 

 

Sākusies raidījuma "Vēstures skolotājs" filmēšana

Publicēja 2018. gada 20. jūl. 00:16Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2018. gada 20. jūl. 00:32 ]

Jaunais raidījums “Vēstures skolotājs” sniegs jauniešiem iespēju iejusties dažādu Latvijas vēstures laikmetu cilvēku ikdienā, veicot darbus, kas tikuši darīti pagātnē. Skolēni darbosies Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolotāja Edgara Bērziņa vadībā. 
Dalībnieku pieteikšanās turpinās te!

Tā būs iespēja 10. un 11. klašu skolēniem “pārbaudīt vēsturi uz savas ādas”, sola raidījuma veidotāji. LTV1 raidījumu ciklu rādīs otrdienās plkst. 19.30, astoņas nedēļas pēc kārtas, sākot ar 30. oktobri. Šobrīd notiek pirmās filmēšanas un pirmās jauniešu komandas sākušas strādāt.


Projekta vadītāja Irēne Grūzīte informēja, ka pirmajās filmēšanas dienās paši jaunieši bija ļoti patīkams pārsteigums gan filmēšanas grupai, gan ekspertiem, kuri bija sagatavojuši uzdevumus. “Gana sarežģītais heraldikas uzdevums par sava ģerboņa izveidi pārsteidza jo īpaši. Jaunieši īsā laikā noorientējās heraldikas pamatjautājumos un radīja saturisku un vizuāli interesantu rezultātu. Katrā raidījumā jauniešiem ir uzdevums izvērtēt vienam otru, un to viņi veica ar pieaugušiem cilvēkiem neierastu smalkjūtību un pietāti. Vēl noteikti jāmin grūtie filmēšanas apstākļi - garās stundas lielā karstumā -, neviena pīkstiena vai iebilduma no jauniešu puses, visi laikā un precīzi izpilda jebkuru komandu,” stāstīja Grūzīte.

Protams, dalībnieki nedarbosies savā nodabā. Viņus pavadīs televīzijas ekrānos vēl neredzēta seja – Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolotājs Edgars Bērziņš. “Izvēlējāmies Edgaru, jo TV kamera viņu mīl, viņš arī jūt kameru, balss kā radio diktoram - izkopta, brīnišķīga dikcija, ar patīkamu tembru. Edgars pazīst vēstures drēbi, nerunā muļķības, ir ļoti šarmants un gana atraktīvs,” sacīja Grūzīte.


Arī Edgars nejuties savādi, stājoties kameras priekšā, taču priekšplānā izceļ nevis sevi, bet jauniešu komandu darbu.
“Pirmā filmēšanās noritēja veiksmīgi – tā norisinājās pateicīgā vietā, kur ir daudz iespējas izziņai. Abas komandas bija atvērtas un gatavas strādāt. Filmēšanas pirmā diena noslēdzās pulksten 22 un nākamajā dienā sāka jau sešos no rīta. Neatkarīgi no tā, komandas noturēja možu garu abas dienas. Skolēnu pavadošais personāls – skolotāji, kuri karstajās dienās cītīgi atbalstīja, pieskatīja un uzmundrināja,” teica Edgars.

Projekts top sadarbībā ar Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūtu. Kopā filmēšanas grupa dosies uz astoņiem dažādiem objektiem, kas saistīti ar dažādiem Latvijas vēstures laika posmiem, un katrā no tiem pieaicināts konsultants, kurš šo vietu pēta vai tajā strādā.

Raidījuma mājas lapa atrodama te: https://ltv.lsm.lv/lv/berniem/vestures-skolotajs/

Turpinās pieteikšanās Vasaras dienām Liepājā

Publicēja 2018. gada 18. jūl. 00:37Valdis Klisans   [ atjaunināja Danute Grīnfelde 2018. gada 25. jūl. 00:55 ]

Aicinām pieteikt dalību Vasaras dienās līdz 23. jūlijam. Dalības maksas termiņš – 27. jūlijs. Lūdzam joprojām izmantot mūsu mājas lapā ievietoto elektronisko pieteikšanās anketu.

VSB 2018. gada Vasaras dienu dalībnieka anketa


Elvīra Viļume. In memoriam

Publicēja 2018. gada 27. jūn. 06:00Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2018. gada 27. jūn. 06:09 ]

Esam saņēmuši sēru vēsti: pēc cīņas ar smagu slimību mūžībā aizgājusi mūsu kolēģe, ilggadīga Vēstures skolotāju biedrības biedre Elvīra Viļume. 

Elvīra Viļume. Foto no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas mājaslapas.
Elvīra Viļume dzimusi 1958. gada 15. maijā Ezerniekos, mācījusies Dagdas vidusskolā, bet pēc tam studējusi vēsturi Latvijas Valsts universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē. Pēc augstskolas beigšanas Elvīra strādāja Iecavas vidusskolā, bet kopš 1987. gada viņa bija vēstures, vēlāk arī kultūras vēstures, politikas un tiesību skolotāja, kā arī klases audzinātāja Jēkabpils Valsts ģimnāzijā. Elvīra Viļume vadīja savas skolas, kā arī Jēkabpils pilsētas un novada vēstures metodisko komisiju. 

Kā aktīva Vēstures skolotāju biedrības biedre Elvīra Viļume bijusi vairāku projektu darba grupu dalībniece, piedalījusies metodisko līdzekļu izstrādē un dalījusies pieredzē ar kolēģiem. Elvīra vadīja darba grupu, kas rīkoja 2006. gada Vasaras dienas Jēkabpilī. 

Elvīra paliks mūsu atmiņā vienmēr eleganta, prasīga pret sevi un citiem, ar spēju jokojot "novadīt zibeņus" saspringtās situācijās. "Dieva dārzā visas puķes skaistas!" - viens no viņas trāpīgajiem teicieniem, kas daudziem no mums palicis atmiņā. Elvīra, lai Tava ziedēšana turpinās mūžības dārzos!  

Pēdējā gaitā Elvīru Viļumi izvadīsim 28. jūnijā plkst. 12.00 no Dagdas kapu kapličas. 

VSB valde

Elvīras Viļumes foto 
no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas mājaslapas.

Okupācijas muzejā notiks starptautisks seminārs “Valoda un valodniecība Latvijā: 1940.-1953. gads”

Publicēja 2018. gada 14. jūn. 00:10Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2018. gada 14. jūn. 00:11 ]

Visi interesenti aicināti uz starptautisko semināru “Valoda un valodniecība Latvijā: 1940.-1953. gads”, kas notiks sestdien,  2018. gada 16. jūnijā Latvijas Okupācijas muzejā, Raiņa bulvārī 7. 


Programma:

10.00 Reģistrēšanās, kafija

Moderatore: Ph.D. Baiba Metuzāle-Kangere

10.30-10.45 Ievadvārdi: valodnieces Valērijas Bērziņas-Baltiņas piemiņas projekta vadītāja Dr. Gundega Michele un projekta vadošā pētniece Dr. Vineta Poriņa

10.45-11.30 Jānis Riekstiņš (Latvijas Okupācijas izpētes biedrība) “Latvijas sovjetizācija un latviešu valodas politiskā diskriminācija: 1940.-1953. gads”

11.30-12.15 Dr. Vineta Poriņa (Latvijas Okupācijas muzejs) “Tendences latviešu valodas mācību programmās (1940-1953) un marrisma izpausmes lingvistiskajās diskusijās”

12.15-13.00 Mag. Philol., Dr. philol. cand. Madara Eversone (Latvijas Universitātes (LU) Literatūras, folkloras un mākslas institūts) “Rakstnieki un vara: Rakstnieku savienība “Baigajā gadā””

13.00-14.00 Pārtraukums

14.00-14.45 Dr. Pēteris Vanags (LU, Stokholmas Universitāte) “Valoda un valodniecība vācu okupācijas laikā”

14.45-15.30 Dr. philol. cand. Dens Dimiņš (Islandes Universitāte (Háskóli Íslands (Reykjavík)) / Berlīnes Brīvā Universitāte (Freie Universität (Berlin)) “Preses valodas “ziedi” Padomju Latvijā (1940-1953)”

15.30-16.15 Dr. Ieva Kalniņa (LU) “Ikdienas pārrakstīšana A. Sakses un V. Lāča romānos”

Noslēguma diskusijas neformālā vidē.

Aicinām pieteikties Vasaras dienām Liepājā

Publicēja 2018. gada 12. jūn. 01:49Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2018. gada 12. jūn. 03:05 ]

Vasaras dienas "Liepājas vēsture kompetencēs balstītas izglītības kontekstā jeb pilsētā, kurā piedzimst vējš…" notiks 31. jūlijā - 2. augustā Liepājā. Aicinām iepazīties ar programmas projektu un reģistrēt savu dalību. 


Programmas projekts

        31. jūlijs Liepājas svētās Trīsvienības katedrālē

1. Vasaras dienu atklāšana
  • neliels ērģeļmūzikas koncerts
  • lekcija par katedrāles vēsturi un arhitektūru
  • lekcija "Somu Jēgeri Liepājā"
2. Mācību ekskursijas “Liepāja - Latvijas galvaspilsēta” un “Brīvības cīņas Karostā” (ar autobusu)

3. Baudām Liepājas pludmali vakarā (vasaras kafejnīcas utt.)


           1. augusts. Norises vieta Liepājas Valsts 1.ģimnāzija ( Latvijas Arhitektūras Lielās gada balvas 2018. ieguvēja)

1. Lekcija "Jūgendstils Liepājā" - Rīgas Tehniskās universitātes profesors, arhitektūras teorētiķis, daudzu arhitektūras vēstures grāmatu, grāmatas “Jūgendstils Liepājā” autors Jānis Krastiņš.

Ar lekcijām par Liepāju 1918./1919.gadā varētu uzstāties vēsturnieki Gunārs Silakaktiņs, Juris Raķis u.c. - TBC

2. Nodarbības. Kopējā tēma "Vēstures skolotāju biedrība 2018: paveiktais, esošais un nākotnes perspektīvas". Diskusija un darba grupas. 

3. Pieredzes apmaiņa. "Darbs ar projekta Skola2030 ietvaros sagatavotajiem mācību materiāliem"
D. Liepiņa "Antīkā pasaule"
V. Klišans "Kristīgās un islāma pasaules rašanās"
V. Purēns "Krusta kari"
A. Kļaviņa "Hercogistes un lielvaru varas laiks Latvijā jaunajos laikos" 

4. Ekskursija Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars”.

5. Pasākums Liepājas muzejā  – skolotāji iepazīsies gan ar jauno ekspozīciju, kas būs veltīta Liepājai kā Latvijas galvaspilsētai 1919. gadā, gan ar ekspozīciju “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs”. Esam plānojuši iepazīstināt ar Rucavas novada tradīcijām (danči, dziesmas, ēdieni).

            2. augusts – ekskursija
1. Liepāja
2. Bernāti: Latvijas tālākais Rietumu punkts - J. Čakste
3. Pūsēnu kāpa
4. Otaņķi: Zirglietu muzejs-stallis, Etnogrāfiskais ansamblis
5. Lavander Villa: nodarbības, degustācija utt.

Provizoriskā dalības maksa - 65.00  EURVSB 2018. gada Vasaras dienu dalībnieka anketa


Aicinām pieteikties semināram Ventspilī, 24. - 25.augustā

Publicēja 2018. gada 11. jūn. 01:21Ansis Nudiens   [ atjaunināts 2018. gada 11. jūn. 01:27 ]


Es un ES: Eiropas Savienības radītie  izaicinājumi un to aktualizācija vēstures un sociālo zinību stundās

Seminārs EUROCLIO projekta Decisions and Dilemmas 3 ietvaros


Aicinām vēstures un sociālo zinību skolotājus pieteikties dalībai seminārā Es un ES: Eiropas Savienības radītie  izaicinājumi un to aktualizācija vēstures un sociālo zinību stundās.

Semināra mērķis ir iepazīstināt Latvijas skolotājus ar EUROCLIO, iepriekšējos projektos - Decisions and Dilemmas 1, Decisions and Dilemmas 2 un Teaching Europe izstrādātajiem materiāliem, kuri ir pieejami mājas lapā https://historiana.eu/#/

Semināru rīko Vēstures skolotāju biedrība un Eiropas vēstures skolotāju asociācija EUROCLIO, sadarbībā ar Ventspils izglītības pārvaldes Metodisko dienestu.


Seminārs notiks 24. - 25.augustā, Ventspilī, Ventspils 2.pamatskolā, Bērzu iela 54. Semināram ir ierobežots dalībnieku skaits - 30, pievērsiet uzmanību, ka projekta noteikumi paredz 10 dalībniekus no Ventspils un novads, 10 dalībniekus no Ventspils tuvējās apkārtnes (līdz 100km attālumā) un 10 dalībniekus no Ventspils tālās apkārtnes (virs 100km attālumā).

Nepieciešamības gadījumā dalībniekiem tiks nodrošinātas naktsmājas Ventspilī un daļēji tiks kompensēti arī ceļa izdevumi.


Lai pieteiktos, lūdzu aizpildiet pieteikšanās anketu 

Pieteikšanās līdz 21.jūnijam.

Pielikumā pasākuma programma
1-10 of 665