Jaunumi‎ > ‎

Konkurss „Vēsture ap mums” Eustory gada asamblejā

Publicēja 2015. gada 28. apr. 02:25Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2015. gada 28. apr. 02:27 ]

2015. gada 19.-22. aprīlī konkursa „Vēsture ap mums” koordinatore Danute Dūra piedalījās Eustory gada asamblejā Helsigorā, Dānijā. Eustory ir neformāls tīkls, kas apvieno organizācijas, kas rīko pētniecisko darbu konkursus jauniešiem. Eustory tīklā ir organizācijas no 25 valstīm, 2014./2015. mācību gadā pētniecisko darbu konkursi jauniešiem notiek 21 valstī. Vairāk par Eustory tīkla darbību iespējams uzzināt tīkla mājaslapā: www.eustory.eu

Asamblejā konkursu rīkotāji ne tikai plāno kopīgo darbu, bet arī dalās pieredzē, mācās viens no otra un kopīgi meklē iespējamos problēmu risinājumus. Šajā gadā īpaša uzmanība asamblejā tika pievērsta pētniecisko darbu vērtēšanas kritērijiem. Konkursu rīkotāji analizēja konkursu nolikumus, vērtēšanas procedūru un kritērijus, kā arī iepazīstināja ar diviem apbalvotiem darbiem un pamatojumu, kāpēc tie izvirzīti apbalvošanai. Konkursu formāts dažādās Eustory dalīborganizācijās ir atšķirīgs, bet vienojošais elements ir vēstures avoti un novada vai ģimenes vēsture, kas ir jauniešu pētījumu centrā.

Viena no Eustory tīkla kopējām aktivitātēm ir starptautiskās vēstures nometnes, kurās ik gadus tiekas konkursu uzvarētāji no dažādām valstīm. Šajā gadā starptautiskā nometne notiks vasaras beigās Polijā; dalībnieki kopīgi pētīs daudzkultūru sabiedrību pagātnē, Otrā pasaules kara radītās izmaiņas un to ietekmi mūsdienās. Tiem konkursa „Vēsture ap mums” dalībniekiem, kas atbilst nosacījumiem, lai pretendētu uz dalību nometnē: vismaz 16 gadu vecums, augsts pētnieciskā darba vērtējums un prasme komunicēt angliski – šā gada maijā tiks nosūtīta informācija par nometnes saturu un pieteikšanos.