Jaunumi‎ > ‎

Liepājas muzejs piedāvā patriotiskas muzejpedagoģijas nodarbības

Publicēja 2013. gada 5. nov. 08:27Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2013. gada 5. nov. 08:31 ]
Atzīmējot Latvijas valsts svētkus, Liepājas muzejs sagatavojis trīs nodarbības dažādu vecuma bērniem un jauniešiem, lai izzinātu Latvijas vēstures nozīmīgākās lappuses un apjaustu latviešu karavīru traģiskos likteņus. Nodarbību mērķis ir radīt izpratni par savu valsti, tās simboliem un attīstīt jauniešos piederības sajūtu dzimtajai Latvijai.


Jaunākajiem muzeja apmeklētājiem – pirmsskolas iestāžu audzēkņiem un sākumskolas skolēniem – muzejs piedāvā apmeklēt nodarbību „Mana Latvija”. Tās laikā apmeklētājiem būs jāliek lietā visas piecas maņas, lai izprastu un izjustu Latvijas simbolus.  

Nodarbības laikā būs jāklausās un jādzied līdzi valsts himnai, ar rokām jāsajūt Latvijas karogs, jāpasmaržo svaiga rupjmaize un jānogaršo saldā medusmaize. Nodarbības noslēgumā katram būs jāizveido pašam sava valsts svētku apsveikuma 
pastkarte.

Nodarbības cena ir 0.50 Ls (EUR 0,71). Par papildus samaksu - 0.33 Ls (EUR 0,47) - izveidoto pastkartīti ir iespējams nosūtīt kādam mīļam adresātam pa pastu.Pamatskolas audzēkņus un vidusskolu audzēkņus muzejpedagoģes aicina apmeklēt privātkolekcionāra, Afganistānas kara veterāna, Saeimas deputāta Gunāra Rusiņa kolekcijas izstādi „
Latvijas armijas vēsture formās un regālijās”. 

Skolēni muzejpedagoga vadībā noskaidros, kādus formastērpus valkāja Latvijas armija no tās pirmsākumiem līdz Otrajam pasaules karam. Skolēniem būs iespēja izpētīt, kādi apbalvojumi un krūšu nozīmes rotājušas karavīru formas.

Maksa par nodarbību – 6,20 Ls (EUR 8.82).


Savukārt vecāko klašu grupām Liepājas muzejs piedāvā apmeklēt nodarbību „Es. Patriots”. Nodarbība veidota tā, lai sniegtu skolēniem priekšstatu par latviešu karavīra likteni Pirmajā un Otrajā pasaules karā. 

Izmantojot Liepājas muzeja, Latvijas Okupācijas muzeja un privātkolekcionāru saglabātās fotogrāfijas un senlietas, skolēni noskaidros, kādu ideju vārdā vīri devušies kaujās un no kura līdz kuram brīdim var apgalvot, ka viņi cīnījušies par Latviju. 

Maksa par nodarbību – 6,20 Ls (EUR 8.82).Pieteikties nodarbībām var, zvanot pa tālruņa numuriem 29605223 vai 63422604.

Informāciju sagatavoja Maija Meiere, Liepājas muzeja galvenā muzejpedagogaģe.