Jaunumi‎ > ‎

Muzeja “Ebreji Latvijā” piedāvājums skolām 2018./2019. mācību gadā

Publicēja 2018. gada 23. sept. 04:03Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2018. gada 23. sept. 13:14 ]
Muzejs "Ebreji Latvijā" piedāvā visa vecuma skolēniem IZGLĪTĪBAS PROGRAMMAS:
* Interaktīvas nodarbības muzejā par ebreju vēsturi un kultūru.
* Izbraukuma nodarbības uz Jūsu skolu.
* Ceļojošās izstādes
* Ekskursijas Rīgas sinagogā un Holokausta piemiņas vietās.

Programmas ietilpst Latvijas Skolas somas piedāvājumā. Visas nodarbības un aktivitātes ir bezmaksas. Ceļa izdevumi skolām ārpus Rīgas pēc nepieciešamības tiek daļēji segti. Nodarbību valoda: latviešu, krievu vai angļu.
Lai saskaņotu datumu, laiku un nodarbības tematu, lūdzam rakstīt uz e-pastu info@ebrejumuzejs.lv vai zvanīt 67283484 vai 29435005.

Gaidīsim Jūs!


Muzeja “Ebreji Latvijā” piedāvājums skolām 2018./2019. mācību gadā

Interaktīvas nodarbības muzejā sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas skolēniem.
Izbraukuma nodarbības uz Jūsu skolu.
Ekskursijas Rīgas sinagogā (pēc vai pirms nodarbības muzejā vai skolā).
Interaktīvās ekskursijas Rīgas geto teritorijā; ekskursijas uz Rumbulu, Biķerniekiem un citām Holokausta vietām  (pēc vai pirms nodarbības muzejā vai skolā).
Iespēja izvietot skolā ceļojošo izstādi “Savai valstij un savai tautai. Pauls Mincs, Latvijas valstsvīrs” (no 2018. gada novembra).
Nodarbības angļu vai vācu valodā ar muzeja brīvprātīgo darbinieku – jaunieti no Austrijas - par Holokausta piemiņu un mūsdienu jaunatni Eiropā. 

Interaktīvo nodarbību apraksti:

Nodarbības sākumskolai:
Mani radu raksti. Nodarbībā skolēni mācās veidot savu ciltskoku un mēģina atbildēt uz jautājumu, kas cilvēkus var vienot un šķirt, runā par cilvēku dažādību un līdzību, par draudzību un cieņu pret līdzcilvēkiem.
Nodarbības pamatskolai:
Ebreju tradīcija vēsturē un mūsdienās. Pirmā iepazīšanās ar ebreju kultūru un tradīcijām. 
Atrodi muzejā! Nodarbības gaitā skolēni iepazīstas ar ebreju kultūru un vēsturi Latvijā caur dažādiem muzeja eksponātiem. Skolēniem, strādājot grupās, būs iespēja pašiem izpētīt šos eksponātus un prezentēt darba rezultātus citiem.

Nodarbības vidusskolai:
Ievērojamas ebreju personības pirmskara Latvijā. Nodarbības gaitā skolēni, izmantojot muzeja ekspozīcijā un krājumā pieejamos materiālus, iepazīsies ar izcilām personībām – ebrejiem, kas pirmskara Latvijā darbojās dažādās jomās, gūstot atzinību gan savu līdzgaitnieku vidū, gan plašākā sabiedrībā. Skolēniem ir iespēja pašiem izpētīt dažādus cilvēku likteņus un nominēt kādu savai Izcilības balvai.
Pieminēt nedrīkst aizmirst. Nodarbības mērķis ir veicināt pārdomas par nepieciešamību pieminēt Holokausta un citu traģēdiju upurus. Nodarbības gaitā skolēni izvērtē dažādas pieminēšanas prakses (memoriālus, piemiņas pasākumus u.c.), reflektē par veidiem, kā, kam un ko ir svarīgi pieminēt. 
  Visas nodarbības un aktivitātes ir bezmaksas. Ceļa izdevumi skolām ārpus Rīgas tiek daļēji segti.