Jaunumi‎ > ‎

Rīgas Kino muzejs piedāvā izglītojošu programmu “Rainis un Aspazija kino”

Publicēja 2015. gada 30. nov. 04:47Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2015. gada 1. dec. 01:13 ]
Atzīmējot Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu, Rīgas Kino muzejs piedāvā izglītojošu programmu “Rainis un Aspazija kino” bērnu un jauniešu auditorijai, lai iepazīstinātu ar abu latviešu literatūras klasiķu atspoguļojumu kino un viņu literāro darbu ekranizācijām. Ir izveidotas trīs dažādas nodarbības atšķirīgām vecuma grupām – no sākumskolas līdz pat vidusskolas vecumam.

“Rainis un Aspazija kino” galvenais mērķis ir saistošā veidā parādīt skolas vecuma bērniem un jauniešiem latviešu literatūras klasiķu Raiņa un Aspazijas personības un viņu darbus audiovizuālās mākslas interpretācijā. Divas no nodarbību tēmām piedāvā koncentrētu ieskatu Raiņa un Aspazijas personību atainošanā kino, uzsverot viņu nozīmi latviešu kultūras kontekstā, savukārt trešā – ekranizēto darbu muzikālais aspekts – ļauj vairāk iepazīt audiovizuālā medija skaņas iespējas un pielietojumu. Kā papildus mērķis šīm izglītojošajām nodarbībām ir parādīt skolēniem un skolotājiem, cik saistoši var integrēt audiovizuālo kultūru mācību procesā, tādējādi dažādojot mācību veidus un materiālus. 


Sākumskolas un 5.–9. klašu skolēniem
izveidota nodarbība “Raiņa un Aspazijas darbu ekranizācijas”. Nodarbības laikā skolēni skatīsies Raiņa un Aspazijas dzejoļu ekranizācijas animācijas filmās. Lasīs abu autoru dzeju un ilustrēs to, zīmējot skices animācijas filmai, kā arī piedalīsies diskusijās par literāru darbu ekranizācijām, gūstot pārskatu par kino žanriem un animācijas filmu tapšanas procesu.
 
 '’Pūt, vējiņi'' (1973), režisors Gunārs Piesis, Rīgas kinostudija. Foto: Aivars Čakste. Rīgas Kino muzeja krājums.
Pamatskolas vecāko klašu (7.-9.) skolēniem
tiek piedāvāta nodarbība “Raiņa un Aspazijas darbu ekranizāciju muzikālais aspekts”. Šajā nodarbībā skolēni varēs iepazīt mūzikas un skaņas iespējas un pielietojumu, gūt ieskatu kino veidos un skaņas kino vēsturē. Skolēni nodarbības laikā, diskutējot un analizējot filmu fragmentus, izvērtēs mūzikas nozīmi Raiņa un Aspazijas literāro darbu ekranizējumos. Tāpat arī skolēniem būs jāveic radošs uzdevums – tikai ar troksni, skaņu jeb melodiju “ilustrēt” kādu Raiņa vai Aspazijas dzejoli vai radīt kopīgu muzikālo pavadījumu filmai ar dažādu skaņu palīdzību.

Vidusskolnieki aicināti apmeklēt nodarbību “Raiņa un Aspazijas biogrāfija”, kuras laikā tiks demonstrēti fragmenti no mākslas un dokumentālajām filmām par abiem autoriem. Ar muzejpedagoga stāstījuma un audiovizuālā materiāla palīdzību tiks veidots hronoloģisks ieskats Raiņa un Aspazijas biogrāfijās, paverot iespēju novērtēt, kā mainījusies autoru interpretācija laika gaitā, un izvērtēt abu literātu lomu Latvijas kultūras vidē. Nodarbības laikā skolēni pildīs darba lapas, uz kurām veidos laika lineālu ar būtiskākajiem faktiem no Raiņa un Aspazijas dzīves un daiļrades.

Visas nodarbības notiks Rīgas Kino muzeja telpās Rīgā, Peitavas ielā 10 (ieeja no Mazās Peitavas ielas), iepriekš piesakoties: zvanot pa telefonu 67358873 vai rakstot kinomuzejs@kinomuzejs.lv

Informāciju sagatavoja:
Agnese Logina
Rīgas Kino muzeja kuratore
agnese.logina@kinomuzejs.lv, 67358872
 Attēlā: "Pūt, vējiņi (1973)
Režisors Gunārs Piesis, Rīgas kinostudija.
Foto: Aivars Čakste. Rīgas Kino muzeja krājums.