Jaunumi‎ > ‎

Aicina pieminēt Rumbulas slepkavību upurus

Publicēja 2016. gada 27. okt. 04:01Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2016. gada 27. okt. 04:06 ]
Šā gada 30. novembrī, Rumbulas slepkavību 75. gadadienā, visi Latvijas iedzīvotāji aicināti nolikt svecītes pie Brīvības pieminekļa, pieminot šo slepkavību upurus. 
Divās dienās: 1941. gada 30. novembrī un 8. decembrī notika Rumbulas "akcijas" - tās ir lielākās civiliedzīvotāju masu slepkavības Latvijas vēsturē.

Divās dienās: padomju karagūstekņu izraktajās bedrēs sadzīti, ar lodi pakausī, tiek nošauti Latvijas pilsoņi, mūsu kaimiņi - ebreji no Rīgas geto, bērni un viņu mātes, sievietes un vīrieši, veci cilvēki.

Divās dienās: kā ir iespējams nogalināt tikpat cilvēku, cik šodien dzīvo Valmierā un tad par to aizmirst? Domāt, ka tā jau tikai ebreju lieta? Ka tie nemaz nav mūsējie?

Šīs divas Rumbulas dienas ir jāpiemin mums visiem, jo tas notika šeit, pie Rīgas.
Mums par to jāatceras aiz cieņas pret mirušajiem līdzcilvēkiem.
Mums par to jāzina, jo, tikai godīgi, atklāti paraugoties uz šādu ļaunumu, mums ir cerības pārvarēt šaursirdību, jo tieši līdzjūtība pret citu ciešanām mūs padara par cilvēkiem.

Aicinām visus, kas vēlas pieminēt Rumbulas 75. gadadienu sanākt 30. novembra vakarā un nolikt svecītes pie Brīvības pieminekļa, jo Rumbulas nevainīgie upuri arī bija mūsējie.

MĒS ATCERAMIES, MUMS SĀP.
Kliedz

Uz priežu stumbriem sastingušie šermuļi —
Šausmās raupja padarītā

Miza.

Kliedz
Virs dzīviem apraktajiem bērtie
Uzkalni —
Vēl līdz rītam kustējušie
Ciņi.

(Ojārs Vācietis "Rumbula". 1966)

Comments