Jaunumi‎ > ‎

Aicinājums piedalīties projektā "Tavas atmiņas Latvijas nākotnei"

Publicēja 2016. gada 27. maijs 00:21Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2016. gada 27. maijs 00:22 ]
Tu esi to piedzīvojis… negaidīti kāda veca galda atvilktnes dziļumā atrodas vectēva sen rakstītu sadzeltējušu un trauslu vēstuļu paciņa, un tu nevari saprast, ko iesākt ar šo ģimenes pagātni. Atvērt un lasīt vai tomēr nolikt malā un šīs atmiņas labāk neaizskart? 

Ko iesākt ar atmiņām? Mūsu piedāvājums

Bet varbūt var rīkoties savādāk – pamēģināsim kopā! Varbūt tev, taviem vecākiem, vecvecākiem, skolas vai universitātes draugiem ir priekšmeti, kas tevi pārsteidz, saviļņo, raisa tavu ziņkāri vai arī īgnumu? Vai tu kādreiz dzirdi atmiņas par cilvēkiem, piemiņas dienām un vietām, kas tev ir svarīgas, bet citu uztverē tām, iespējams, pārsteidzošā kārtā ir gluži cita nozīme? Vai tavas vecmāmiņas stāstītais skan savādāk nekā tas, ko saka vēsturnieki? Vai tavas ģimenes albums rāda citādāku Latvijas vēsturi? Ko tu pats atceries? Vai varētu būt, ka šīs atmiņas citiem ir vienaldzīgas vai vienkārši nezināmas? Vai vēlies šos atmiņu stāstus pastāstīt, lai tos uzzina arī citi?

Piedalies un iepazīstini citus ar savām atmiņām, savu vēstures redzējumu un savām idejām par Latvijas nākotni! Mēs palīdzēsim. Tavu balsi sadzirdēs! 

Par projektu

Kopā ar skolēniem, studentiem, žurnālistiem un visiem interesentiem runāsim par kopīgu Latvijas nākotni un iestudēsim teātra izrādi. Mēs dosimies kopīgā ceļojumā un dažādās atmiņu telpās meklēsim atbildes uz saviem jautājumiem: 
• Kāpēc atmiņas par 20. gadsimtu Latvijā ir tik svarīgas?
• Kuras atmiņas šķeļ mūsu sabiedrību un kāpēc?
• Kādas ir mūsu kopīgās atmiņas? Kur tās atrodamas?
• Kā mums veidot atmiņu tiltus uz nākotni un kur vajadzētu sākt?

Jautājumi, jautājumi, jautājumi… un līdz šim tikai dažas atbildes. Taču mēs rēķināmies ar tevi un tavu interesi par kopīgu nākotni, kurā tiek sadzirdēta arī tava balss! 

Ko vari darīt tu?

Dalies ar mums savās atmiņās un pārdomās, šaubās un risinājumu variantos un atstāj tos “atmiņu lādē”. 
Vari to darīt elektroniski vietnē www.goethe.de/latvija/atminaslatvijai – sūti viedtālruņa videoierakstus, filmas, mūzikas kompozīcijas, piezīmes, attēlus, esejas, pārdomas, fotogrāfijas… 

Vai arī pats atgādā savas atmiņas līdz “atmiņu lādei” Ģertrūdes ielas teātrī, Gētes institūtā Rīgā vai Žaņa Lipkes memoriālā, ja vēlies – anonīmi. 
Uzrunā arī savus draugus vai apkopojiet atmiņas klasē. Šis aicinājums ir adresēts visiem – neaizmirsti savus vecākus un vecvecākus, viņiem, tāpat kā tev pašam, ir daudz, ko pastāstīt! 

Meklē visu, kas tev, tavai ģimenei, draugiem, tavai pilsētai vai dzīvesvietai ir svarīgs, un pastāsti mums, kā Latvija izskatīsies nākotnē! Veido nākotni jau šodien, apkopojot atmiņas un vēlāk iznesot tās uz skatuves. 

Kopā veidosim teātra izrādi arī no tavām atmiņām

2016. gada augustā pasākumā Ģertrūdes ielas teātrī tiks atvērta “atmiņu lāde”, un tad mēs ieraudzīsim, kādus atmiņu nospiedumus esam gribējuši atstāt un kādi ir mūsu priekšstati par nākotni! 

Tavas atmiņas kļūs par pamatu teātra uzvedumam. Atstāj sava Es nospiedumus un veido nākotni pats! 

Ja vēlies būt klāt iestudējumā un diskusijās, atsūti mums savu e-pasta adresi un vārdu, un mēs sazināsimies ar tevi. Jo šis projekts ir tava iespēja izteikties! 

Arī mājaslapa www.goethe.de/latvija/atminaslatvijai informēs tevi par projekta gaitu un piedāvās tematiski saistītu informāciju. 

Neklusē, ļauj atmiņām runāt nākotnē! 

Projekta partneri:
Goethe-Institut Riga
Ģertrūdes ielas teātris
Žaņa Lipkes memoriāls
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultāte
LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts
LU Filozofijas un socioloģijas institūts

Projekts tiek īstenots ar Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu. 


Kontakti:
Kristīne Kļaustiņa
Goethe-Institut Riga
Torņa iela 1
LV-1050, Rīga
Kristine.Klaustina@riga.goethe.org
Tel. 67508200