Jaunumi‎ > ‎

Informācija par VSB biedru vasaras ekskursiju

Publicēja 2015. gada 12. janv. 05:11Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2015. gada 12. janv. 05:15 ]
Informāciju sagatavoja Toms Gulbis.

Šenbrunnas pils
Austroungārija vēstures skolotājiem 
2015.gada 27. jūnijs – 2. jūlijs

 6 dienas 

Kā visiem labi zināms Austroungārija ir valsts, kas pastāv no 1867. līdz 1918. gadam. Daudznacionāla un raiba, kas pirmā pasaules kara beigās, sadalās etniskās valstīs. Šī gada ekskursijā mēģināsim aptvert šo reģionu kā vienotu vēstures telpu.

 

 

27.jūnijs

Rīga – Lubļina 750 kilometri

Izbraukšana pulksten 7.00 no Rīgas. Izbraukšanas no Satekles ielas pretī bijušajai pasta ēkai, pie veikala Origo. Brauciens cauri Lietuvai un Polijai. Lubļina – vakarā ekskursija pa Ļubļinu. Vēsturiskais centrs – Krakovas vārti, vecais un jaunais Rātsnams, dominikāņu baznīca. Nakšņošana Ļubļinā.

28.jūnijs

Lubļina -Zamošča – Pšemisla- Sanoka  - Reščova  400 kilometri

Zamošča – Polijas renesanses pilsēta, kas iekļauta UNESCO mantojumā. Ievērojamākā celtne – Zamoščas pils. Vēl apskatīsim Ļubļanas vārtus, tirgus laukumu, sinagogu un citus interesantus objektus. Izmantojam vietējo gidu. Pšemisļa – neliela pie Karpatu pilsētiņa ar savdabību vietējo virtuvi, kuru nobaudīsim. Sanokas Brīvdabas muzejs – lielākais un kvalitatīvais brīvdabas muzejs Polijā. Nakšņošana un brīvais laiks vakarā Reščovā

29.jūnijs

Reščova- Krakova 270 kilometri

Lancutas pils – šeit atrodas viena no Eiropā lielākajām kariešu kolekcijām. Aušvicas memoriāls – komentāri lieki, bet vēstures skolotājiem vajag redzēt. Krakova – senā Polijas galvaspilsēta. Vāveles pils un cietoksnis, tirgus laukums, Floriāna tornis un citi vecpilsētas labumi. Nakšņošana Krakovā

30.jūnijs

Krakova – Vīne 550 kilometri

Demanovas stalaktītu alas ar pazemes zālēm un eju labirintiem. Bojnices pils –12. gadsimtā uz klintsraga uzcelta krāšņa pils, kur mūsdienās apskatāma interesanta vēstures kolekcija. Bratislava (vāciski Presburga) – Slovākijas galvaspilsēta ar mazām simpātiskām ieliņām, krodziņiem. Šeit būs brīvais laiks, un katrs varēs pēc savām vēlmēm izbaudīt pilsētu. Vakarā izbraukšana uz Vīni. Nakšņošana Vīnē.

1.jūlijs

Vīne  - Čestohova 500 kilometri

Vīne – Austroungārijas galvaspilsēta. Pilsētas apskate – rātsnams, opera, Stefana katedrāle, Hundertavasera arhitektūra. Šenbrunnas pils – Austrijas imperatoru rezidence – savā krāšņumā var sacensties ar Versaļu. Ap pulksten 16.00 izbraukšana uz Čenstohovu. Nakšņošana Čenstohovā.

2.jūlijs

Čestohova - Rīga 900 kilometri

Brauciens cauri Polijai un Lietuvai. Ierašanās Rīgā vēlu vakarā. Ap pusnakti. Ar šādu laiku tiešām jārēķinās, tāpēc vajag savlaicīgi izdomāt, kā tikt mājās.

 

Pieteikšanās – līdz 20. februārim

 

Pieteikties – 26700767 Toms

Vai pa epastu   excursion.lv @inbox.lv

 

Cena 320 Eur

 

Cenā ietilpst

-          Viesnīcas ar brokastīm

-          Autobuss

-          Gids (Toms)

-          Apdrošināšana

-          Vietējais gids Zamoščā

-          Ieejas maksas visos ekskursijā minētajos apskates objektos

-          Poļu nacionālās virtuves baudīšana Pšemišļā.

 

 

Maksāšanas kārtība. Līdz 1. martam – 100 Eur, līdz 1 maijam – 100 Eur, līdz 15. jūnijam – 120 Eur.