Jaunumi‎ > ‎

Līdz 20. februārim aicina pieteikties VSB ekskursijai

Publicēja 2016. gada 25. janv. 04:31Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2016. gada 25. janv. 04:59 ]

VSB mācību ekskursija 
2016. gada 28. jūnijs – 1.jūlijs

Kaļiņingrada – Königsberg – Калининград 

1. diena 
Rīga – Šauļi – Sovetska – Kaļiņingrada

Ekskursija Sovetskā. Iekārtošanās Kaļiņingradas viesnīcā un apskates ekskursijas sākums.

Ceļojuma sākums Rīgā. dosimies caur Jelgavu – Kaļiņingradas robežkontroles punkta Sovetska – virzienā. Sovetska – pilsēta Krievijas pierobežā un vēsturiskais karalienes Luīzas tilts. Iekārtošanās viesnīcā Kaļiņingradā. Kaļiņingrada – triju ostu pilsēta uz Pregoles upes, pilsēta ar diviem nosaukumiem – vēsturiskais Kēnigsberga un Kaļiņingrada šodien.

2. diena

Kaļiņingrada – apkārtne (Gvardeiska, Černjahovska, Guseva). Varēsiet iepazīt Kneiphofas salu, kur ir Kanta kaps un Katedrāle. Apmeklēsim Dzintara muzeju un Pasaules okeāna muzeju. Redzēsiet tiltu un veco luterāņu baznīcu, pilsētas vārtus un aizsardzības nocietinājumi, kuri atrodami, neskatoties uz Otrā pasaules kara postījumiem. Stāsti par Prūsijas cietoksni Tvangestē.

Čerņakovska (Istenburg), Georgenburgas pils (Georgengurg), Gvardejska (Topiau) bijušā prūšu karaļu rezidence un Barklaja de Tolli kapavieta, izveidojis prūšu karalis Vilhelms III.


3. diena
Kaļiņingrada – Svetlogorsaka – Jantarnaja – Baltijska

Svetlogorska – līdz Otrā pasaules kara beigām tā bija vācu kūrorta pilsēta Raušena (1258 g.). Pilsētas interesantā arhitektūra, stāvkrasts un Baltijas jūras vilinājums.

Izbraukuma ekskursija pa Dzintara muzeja takām. Jantarnij ciemats, kur atrodas dzintara apstrādes fabrika, apmeklēsim fabrikas muzeju. Iespējas pabūt Dzintara karjera skatu laukumā, vienīgā vietu, kur apvienoti 90% no pasaules dzintara krājumiem un ir vienīgā vieta dzintara ieguvē. Dzintara dzēriena degustācija.

Baltijska – arhitekta Šinkeļa bāka un zviedru cietoksns (XVII gs.) ,«Elizabetes forts».


4. diena
Zelenogradska – kuršu kāpa – Nida – Lietuvas kuršu kāpas daļa – Rīga

Zeļenogorska ir atrodamas vācu kūrorta pilsētas arhitektūras pērles. Ceļojums Kuršu kāpā – visā tās garumā. Skatu laukums EFA un „Dejojošais” mežs. Zvejnieku ciemati un fantastiski jūras un līča skati. Lietuva – Nidas kāpas un slavenā Jodkrante ar dzintara stāstu.

Vēlu vakarā ierašanās Rīgā.

(Maršrutā iespējamas nelielas izmaiņas objektu apskates kārtībā, ja tas būs saistīts ar vēl kāda interesanta objekta apskati un sadarbības partneru un pašu iniciatīvām).


Ceļojuma cena – 336 euro. Ja nevajag Krievijas vīzu, tad 256 EUR.

Ceļojuma cenā ietilpst:

Transporta pakalpojumi – autobuss, degviela un citi ar transportu saistīti izdevumi;

Krievijas vīzas noformēšana;

viesnīca, brokastis 3 naktis – Kaļiņingrada;

gida un grupas vadītāja pakalpojumi;

prāmis no Kuršu kāpas Lietuvas teritorijā un ekoloģiskie nodokļi abās valstīs, kuras apmeklējam;

ieejas biļetes – Kaļiņingrada – dzintara muzejs un noteiktas ekspozīcijas okeonogrāfijas un jūras muzejā, dzintara muzejs, Vēstures muzejs Kaļiņingradā un iespējamā tikšanās ar arheoloģijas speciālistiem. Ekspozīcija Jantarnajā; 5 forts Kaļiningradā. Baltijskas apmeklējums.

P.s  Ceram uz sadarbību ar prof . Janīnu Kursīti, kura varētu mūs pavadīt šajā izbraucienā.

Vīzas noformēšanai nepieciešamas 2 nedēļas, pases tiks organizēti savāktas un noformētas vīzas.

 

Pieteikšanās līdz 20. februārim, rakstot Tomam Gulbim uz excursion.lv@inbox.lv.