Jaunumi‎ > ‎

Jāņi Ļvovā - Vēstures skolotāju biedrības vasaras ekskursija

Publicēja 2017. gada 21. dec. 01:12Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2017. gada 21. dec. 01:20 ]
Labdien kolēģi!

Reiz dzirdēju doma, ka labākais veids kā palīdzēt Ukrainai tās grūtajā situācijā ir braukt uz turieni ciemos, tad nu mēs arī tā darīsim. Šī gada ekskursijas sauklis - "Jāņi Ļvovā". 

Cena – 360 EUR. Cenā ietilpst – autobuss, gids, vietējie gidi Ļvovā, Berehovē un Užgorodā, viesnīcas ar brokastīm, pelde termālajos basainos, visu muzeju apmeklējums, pusdienas Užgorodā un etnogrāfiskās vakariņas, apdrošināšana.

Lai pieteiktos atsūtiet vienkārši vārdu, uzvārdu, telefona nr, personas kodu un epasta adresi uz excursion.lv@inbox.lv. Pieteikšanās termiņs - 1.februāris.

Toms Gulbis22. jūnijs
Rīga – Ļubļina 780 km
Izbraukšana 7.10 no Rīgas (No Origo kā katru gadu ierasts). Brauciens cauri Lietuvai un Polijai. Polijā, protams, pusdienu pauze. Nakšņošana Ļubļinā.

23. jūnijs
Ļubļina –Ļvova 250 km
Turpinot iepazīt vēstures skarbākās lappuses rīta apmeklējam Majdanekas nāves nometni, kas atrodas blakus Ļubļinai. Aptuveni 11.30 izbraukšana uz Ļvovu. Pēcpusdienā ekskursija pa Ļvovu vietējā gida vadībā. Vakarā brīvais laiks pilsētā, lai izbaudītu lielisko pilsētas nakts dzīvi. Vakarā kopīga Jāņu svinēšana. Nakšņošana Ļvovā.

24. jūnijs
Ļvova  - Mukačevo 260 km
Diena, kurā tiks iepazīta Rietumukrainas daudzšķautņainā vēsture. Ukrainas nacionālās vēstures muzejs – kopieskats Ukrainas vēsturē. Terora teritorija – muzejs un memoriāls, kas veltīts 20.gadsimta represīvajiem režīmiem. Ukraiņu pretošanās kustības muzejs – iespēja iepazīt ukrainas nacionālo kustību un tās pretošanos okupācijas varām. Vakarā izbraukšana aizkarpatu virzienā. Gulēšana Berehovā vai kaut kur apkārtnē.

25. jūnijs
Mukačevo – Berehove 100 km
Vientuļais cietoksnis – Palanokas pils – Latoricas upes krastā. Berehove – Ukrainas ungāru galvaspilsēta – ekskursija vietējā gida vadībā. Pelde (2 stundas) termālajos baseinos – ūdens ar unikālām īpašībām, kas ārstē 86 slimības, līdzīgi ūdeņi sastopami tikai Jaunzēlāndē. Vakarā kopīgas vakariņas ar ukraiņu nacionālo virtuvi un kaut ko spēcinošu kādā ukraiņu lauku sētā. Turpat arī gulēšana.

26. jūnijs
Berehove – Užgoroda – Ržešova  350 km.
No rīta izbraukšana uz Užgorodu. Užgorodas etnogrāfiskais muzejs – stāsta par Karpatu cilvēku dzīvi cauri gadsimtiem. Ekskursija pa šarmanto Užgorodu vietējā gida vadībā. No Ukrainas atvadīsimies ar kopīgām pusdienām Užgorodā. Pēc tam nedaudz brīvais laiks pilsētā. Ap pulksten pieciem izbraukšana uz Ržešovu Polijā, kur arī nakšņojam.

27. jūnijs
Ržešova – Rīga 950 km
Brauciens cauri Polijai, līdz kamēr sasniedzam Rīgu – aptuveni 23.00.