Jaunumi‎ > ‎

VSB piedalās konferencē Bulgārijā

Publicēja 2015. gada 15. sept. 04:45Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2015. gada 18. sept. 05:34 ]


Šā gada 11.-13. septembrī Sofijā, Bulgārijā notika starptautiska konference „Avotu un pieeju daudzveidība vēstures mācīšanā”. Konferences pamatā bija jautājums – kā vēstures un civilzinību  mācīšana var stiprināt jauniešu piederības izjūtu Eiropai. Konferencē piedalījās dalībnieki no Bulgārijas, Latvijas, Maķedonijas, Nīderlandes un Vācijas. Latvijas Vēstures skolotāju biedrību pārstāvēja Danute Grīnfelde.

Konferences daudzveidīgā programma ietvēra lekcijas, praktiskas nodarbības, diskusiju grupas un vizīti Bulgārijas parlamentā. ES parlamenta deputāts no Bulgārijas Svetoslavs Malinovs savā uzrunā aicināja ne tikai lepoties ar savu valstu vēsturi, bet arī pārvarēt to; vēstures mācīšanai ir jābūt tādai, kas ļauj Eiropas nākotni veidot atšķirīgu no pagātnes, kurā dominē konflikti un sāncensība, nevis sadarbība, viņš pauda. Ineke Veldhuis-Meister no Nīderlandes vadīja nodarbību par dzīvesstāstu izmantošanu vestures mācīšanā. Mire Mladenovsis un Iljo Trojanovskis no Maķedonijas demonstrēja dažādus piemērus, kā mācīt par ES darbību. Savukārt Danutes Grīnfeldes nodarbībā „Eiropa starp globālo, nacionālo un lokālo” konferences dalībniekiem bija iespēja iepazīt un praktiski izmēģināt Latvijā izmantotās pieejas.

Konferenci rīkoja Bulgārijas Vēstures skolotāju asociācija sadarbībā ar NVO „Eiropas pilsoņi” projekta „Creating Europe in Diversity” ietvaros. Arī Vēstures skolotāju biedrība ir šī projekta partneris;  pavasara semestrī Latvijā notiks projekta noslēguma konference. Sekojiet informācijai VSB mājaslapā!


Konference finansēta ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu projekta "Creating Europe in Diversity" ietvaros. Par konferences programmu atbild NVO Bürger Europas un partneri. Eiropas Komisija nav atbildīga par konferences saturu un tā tālāko izmantošanu.