Jaunumi‎ > ‎

Noslēdzies šā gada konkurss "Vēsture ap mums"

Publicēja 2016. gada 22. maijs 11:24Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2016. gada 25. maijs 22:43 ]
21. maijā Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē notika skolēnu pētījumu konkursa "Vēsture ap mums" noslēguma sarīkojums.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis sveica konkursa dalībniekus, viņu tuviniekus un konsultantus:
“Aizvadītais gadsimts Latvijai nesis daudz izaicinājumu. Mūsu vecāki un vecvecāki bijuši daudzu sarežģītu izvēļu priekšā, stāvot dzīves krustcelēs, pieņemot drosmīgus lēmumus gan attiecībā uz savu dzīvi, gan Latvijas valsti un tās nākotni. Valsts prezidents izteica pateicību visiem bērniem, kuri aktīvi un aizrautīgi pētījuši savu tuvinieku vai novadnieku dzīvesstāstus dažādos vēstures posmos, kā arī viņu skolotājiem un vecākiem. “Laiks, kurā mēs dzīvojam, ietekmē mūsu iespējas un izvēles, bet tas arī nosaka mūsu atbildību par mūsu zemi un valsti. Mēs veidojam savu Latviju, savu valsti! Bez vēstures zināšanām un cieņas pret mūsu valsts vēsturi nav iespējama nākotne. Raugoties uz jums, konkursa laureātiem, esmu patiesi lepns un zinu, ka Latvija ir drošās rokās,” sacīja Raimonds Vējonis.

Šogad par konkursa laureātiem kļuva Luka Korovins no Š.Dubnova Rīgas Ebreju vidusskolas, Daniels Daņilovs no Daugavpils 12. vidusskolas, Madara Pudure no Talsu Valsts ģimnāzijas (1. vietas), Undīne Brīnuma un Imanta Dreimane no Rūjienas vidusskolas, Beāte Jašuka no Iecavas vidusskolas (2. vietas), Marina Jevstigņejeva no Rīgas Ostvalda vidusskolas, Matīss Sondars no Galēnu pamatskolas un Kristiāns Malgins no Rīgas 64.vidusskolas (3. vietas).

Konkursa tēma šogad bija „Cilvēks vēstures krustcelēs”. Vērtēšanai tika iesūtīti 128 darbi. To autori ir 146 skolēni, jaunos pētniekus atbalstījuši 70 skolotāji.
Konkursa dalībniekus apbalvoja Latvijas Izglītības fonds, Rīgas Latviešu biedrības un nacionālās kultūras atbalsta fonds, izdevniecība Lauku avīze, Latvijas Okupācijas muzejs un Latvijas Nacionālais arhīvs.


Sarīkojuma atspoguļojums medijosFotogrāfijas

Fotogrāfijas no noslēguma sarīkojuma lejuplādējamas šeit: http://ej.uz/VaM2016_1 un šeit: http://ej.uz/VaM2016_2 līdz 25. jūlijam.