Jaunumi‎ > ‎

Aicina aplūkot izstādi "Aukstais karš. Sadalītās pasaules īsa vēsture"

Publicēja 2011. gada 28. apr. 07:31Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2011. gada 28. apr. 08:13 ]
Tautas frontes muzejs aicina apmeklēt izstādi „Aukstais karš. Sadalītās pasaules īsa vēsture”, kas no 2. līdz 31. maijam būs aplūkojama Kongresu namā Rīgā.
Izstādi veidojuši Polijas Tautas Nacionālās piemiņas institūta speciālisti, izmantojot dažādu valstu krātuvju materiālus. Izstāde vēsta par aukstā kara laiku ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē.

Skolēnu grupu apmeklējumus lūdzam pieteikt iepriekš pa tālruni 67224502.

Lūk, ko par izstādi raksta izstādes kuratore Ilze Bule.

Informācija par izstādi „Aukstais karš. Sadalītās pasaules īsa vēsture”

Pirms divdesmit gadiem Vācijas atkalapvienošanās noslēdza aukstā kara periodu. Lai aktualizētu sabiedrības vēsturisko atmiņu un atcerētos šo gadskārtu, Tautas frontes muzejs piedāvā Polijas Tautas Nacionālās piemiņas institūta veidotu izstādi „Aukstais karš. Sadalītās pasaules īsa vēsture”.

Izstāde aicina ceļojumā uz netālo pagātni, kura ietekmēja miljoniem cilvēku dzīvi. Tai ir piešķirta stāsta forma, un šo stāstu veido dažādi bieži vien mazpazīstami vai pat pavisam aizmirsti, taču konfliktam būtiski notikumi, parādības, to aspekti un galvenie varoņi. Domājot par šo karu, parasti pirmās asociācijas, kas nāk prātā, ir Berlīnes mūris, bruņošanās sacensība, karš Korejā, Vjetnamā, Afganistānā un Kubas krīze. Visticamāk, tikai neliela daļa cilvēku savā stāstā par auksto karu iekļautu arī tādus notikumus kā pilsoņu karš Grieķijā, Niksona un Hruščova „Virtuves debates”, komunistiskās Ķīnas uzbrukumi un amerikāņu militārās operācijas. Izstāde atsauc atmiņā vairāku politiķu izteikumus, kuri jau atraduši savu pastāvīgu vietu vēsturē, piemēram, Džona F. Kenedija runu Rietumberlīnē gadu pēc Berlīnes mūra uzcelšanas.

Stāstam īpašu izteiksmes spēku piešķir fotogrāfijas. Starp slaveniem fotouzņēmumiem, kas jau kļuvuši par aukstā kara ikonām, ir arī mazāk zināmi attēli, kas stāstu papildina. Apakšvirsraksts „Sadalītās pasaules īsa vēsture” atspoguļo izstādes būtību un autoru ieceres – nepretendējot uz pilnīgas notikumu hronikas atspoguļošanu, raisīt pārdomas par konfliktu, kuram pasaules vēsture ir bijusi pakārtota gandrīz 50 gadus.

Izstādē ir izmantoti materiāli no dažādām Eiropas valstu vēstures liecību krātuvēm, tai skaitā no Tautas frontes muzeja Latvijā.

Izstāde apskatāma Rīgas Kongresu nama 1. stāvā no š.g. 2.maija līdz 31. maijam.

Godātie skolotāji, lūdzam apmeklējumiem pieteikties pa tālruni 67224502.

Cieņā,
Ilze Bule,
izstādes kuratore, Tautas frontes muzeja krājuma glabātāja

Priekšstatu par izstādes saturu un iekārtojumu var gūt prezentācijā, kas lejuplādējama šeit.
Comments