Jaunumi‎ > ‎

VSB aicina piedalīties projektā "Aktīvisti pret ksenocīdu"

Publicēja 2014. gada 5. febr. 22:47Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2014. gada 6. febr. 01:23 ]
Vēstures skolotāju biedrība kā partneris ir iesaistījusies  starptautiska projekta „Aktīvisti pret ksenocīdu*” organizēšanā.  Projektā aicinām piedalīties dažādu paaudžu cilvēkus (sākot no 18 gadu vecuma) no Polijas, Vācijas, Latvijas, Ungārijas un Igaunijas, kurus interesē tēma par pretošanos un cilvēktiesību pārkāpumiem, un kuri  vēlas starptautiskā komandā uzņemt filmu.

No Latvijas projektā varēs piedalīties 8 cilvēki. Lūdzu, izplatiet šo informāciju, cik iespējams ātri, jo pieteikšanās termiņš ir līdz 15.februārim. Līdzdalība projektā varētu būt interesanta un noderīga 11.klašu skolēniem, kuriem  martā būs 18 gadi, absolventiem un, varbūt, arī pašiem skolotājiem! Tāpat, lūdzu, nododiet šo informāciju visiem, kam tā varētu interesēt- dažādu paaudžu cilvēkiem, kas interesējas par vēsturi, represīvo režīmu veiktajiem cilvēktiesību pārkāpumiem Latvijas teritorijā, kam ir interesanti dzimtu vēstures stāsti, kas varētu tikt atspoguļoti projekta filmās.

Dalībnieku ieguvums noteikti būs gan iespēja izstāstīt savus dzimtas vēstures stāstus, kuri saistīti ar pretošanos represīvajiem režīmiem, darboties kopā ar cilvēkiem no vēl 4 valstīm, kā arī iespēja ar speciālistu palīdzību apgūt filmēšanas pamatus.

Dalības maksa projektā ir 140 EUR (par visu programmu) un 30% no ceļa izdevumiem. Pildot pieteikuma formu, īpašu uzmanību vajadzētu pievērst 12.punktam, jo tas būs galvenais kritērijs dalībnieku atlasei.

Sīkāka informācija zemāk vai lejuplādējama šeit. Ja rodas jautājumi, lūdzam sazināties ar  Inu Evardsoni: evardsone@yahoo.com  vai  Dzintru Liepiņu: Dzintra_liepina@inbox.lv


* Šajā gadījumā jēdzienu „ksenocīds” veido divu jēdzienu- genocīds un ksenofobija apvienojums.