Jaunumi‎ > ‎

Aicinājums uz publisko sarunu ciklu "Sarunas par Latvijas okupāciju vēsturi" Cēsīs

Publicēja 2019. gada 20. sept. 01:57Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2019. gada 20. sept. 02:00 ]
Ekspozīcijas "Sirdsapziņas ugunskurs" aizsāk publisko sarunu ciklu par Latvijas okupāciju vēsturi un okupāciju mantojumu. Lūk, vēstule no ekspozīcijas kuratores Elīnas Kalniņas. 


Labdien! 

No 2019. gada 28. septembra līdz novembra beigām aicinām apmeklēt piecas sarunas, kurās runāsim par dažādām okupāciju sekām un to klātbūtni mūsu dzīvēs šodien, kā arī aplūkosim okupācijas seku izskaušanas gaitu un stratēģijas.
Nākamās sarunas plānotas 12. un 26. oktobrī, 9. un 23. novembrī. Visas sarunas notiks ekspozīcijas " Sirdsapziņas ugunskurs" mājvietā, Pils ielā 12, Cēsīs. Sarunu tēmas un dalībnieki tiks izziņoti ekspozīcijas facebook lapā: https://www.facebook.com/sirdsapzinasugunskurs/

Pirmās sarunas tēma būs Molotova-Ribentropa pakta sekas: to klātbūtne mūsdienu Latvijā un citviet pasaulē; vai un kā tās tikušies un joprojām tiek mazinātas, ko varam darīt, lai sekas veiksmīgāk izskaustu.
Dalībnieki:
  • Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošais pētnieks, Austrumeiropas politikas pētījumu centra valdes priekšsēdētājs AINĀRS LERHIS
  • Agrākais diplomāts un Latvijas vēstnieks vairākās Eiropas valstīs VALDIS KRASTIŅŠ
  • Moderatore: ekspozīcijas kuratore ELĪNA KALNIŅA
Lai nodrošinātu sarunas pieejamību plašākam interesentu lokam, tā tiks filmēta.

Sarunu ciklu rīko Ekspozīcijas "Sirdsapziņas ugunskurs" atbalsta fonds un tas top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Sarunas plakāta autori: Krista un Reinis Dzudzilo.
Plakāta izveidē izmantota fotogrāfija no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājuma.

Cieņā,
Elīna Kalniņa
ekspozīcijas "Sirdsapziņas ugunskurs" vadītāja
M.t.: 25445433
Comments