Jaunumi‎ > ‎

Aicina uz semināru "Latvijas vēsture glezniecībā"

Publicēja 2011. gada 2. okt. 12:36Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2011. gada 2. okt. 12:50 ]
Mākslas izglītības centrs Trīs krāsas aicina apmeklēt semināru skolotājiem, kas palīdzēs paskatīties uz vēsturiskiem notikumiem no mākslas skatu punkta - iepazīt mūsu valsts stāstu caur gleznām, literatūru, mūziku.

Seminārs "Latvijas vēsture glezniecībā" piedāvās iepazīt un praktiski izmēģināt dažādus modeļus vēstures tēmu mācīšanai caur mākslas prizmu. Dalībnieki iedziļināsies vēsturiskajās un mākslas norisēs Latvijā un citur Eiropā laika posmā no 1914. līdz 1920. gadam. Tiks aplūkotas trīs lielas Latvijas vēstures un mākslas tēmas: „Bēgļi” (J.Kazaks), „Strēlnieki” (J.Grosvalds), „Bermontiāde” (S.Vidbergs) un to atspoguļojums vēlāko laika periodu latviešu mākslā.
Dalībnieki varēs pārliecināties par mākslas darbu pētīšanas un interpretēšanas emocionālo iedarbīgumu, aplūkojot smagu un, vienlaikus, romantisku Latvijas vēstures periodu. Nodarbībā tiks piedāvāts plašs informatīvs un metodisks materiāls, kas var noderēt gan sacerot aizraujošus mācību uzdevumus audzēkņiem, gan pašizglītībai.

Semināra vadītājs Vilnis Heinrihsons ir gleznotājs un pedagogs Māras Muižnieces Rīgas mākslas skolā. Viņš ir sagatavojis apjomīgu un vērtīgu informāciju par nozīmīgākajiem notikumiem mūsu valsts neatkarības atgūšanā un to atainojumu 20. gs sākuma mākslas, literatūras un mūzikas norisēs, kā arī ir sagatavojis interesantus, radošus uzdevumus par šo vēstures tēmu vizuālās mākslas nodarbībām.

Semināri „Latvijas vēsture glezniecībā” (14. oktobrī) un „Dzejnieka krūšutēls” (21. oktobrī) ietilpst A līmeņa 12 stundu tālākizglītības programmā „Skolēnu izziņas aktivitāti, patstāvību un radošumu veicinoša mācību procesa īstenošana vizuālajā mākslā vispārējā izglītībā”, kas saskaņota ar IZM - Nr. – 1582. Piedaloties abos semināros, varēsiet saņemsiet apliecību par šīs programmas apguvi.

Kas: seminārs "Latvijas vēsture glezniecībā"
Kad: 14. oktobrī plkst. 10.00 - 15.00 (6 akadēmiskās stundas)
Kur: M.Muižnieces Rīgas Mākslas skolā:Rīgā, Ģertrūdes ielā 36, 4. stāvā
Dalības maksa: 15 lati
Informācija: www.triskrasas.lv
Comments