Jaunumi‎ > ‎

Aija Kļaviņa saņēmusi Ata Kronvalda prēmiju

Publicēja 2011. gada 5. sept. 01:29Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2011. gada 5. sept. 08:44 ]
Valsts prezidents Andris Bērziņš 30.augustā, Rīgas pilī svinīgas ceremonijas laikā pasniedza Ata Kronvalda prēmijas goda zīmes pieciem skolotājiem par ilggadēju un ievērojamu ieguldījumu talantīgo skolēnu izglītošanā un skolēnu zinātniskās pētniecības darba vadīšanā. Viena no prēmijas saņēmējām ir VSB biedre un vairākkārtēja valdes priekšsēde Aija Kļaviņa.

"Mana visciešākā pārliecība ir, ka Latvijas ceļš uz patiesu labklājību ir tikai caur izglītību. Mežs būs elpošanai, bet izglītība būs tas drošākais pamats, ar ko mēs iesim uz priekšu. Man ir prieks šodien pasniegt goda rakstus vieniem no Latvijas labākajiem skolotājiem, kurus izraudzījies Ata Kronvalda fonds. Man šķiet, šī balva ir labs pamudinājums arī pārējiem skolotājiem, lai būtu uz ko censties. Jūsu darbs ir pacietību prasošs, bet reizē tas ir arī viss jūsu dzīves piepildījums, jo skolotājs ir cilvēks, kas stāv pāri mums," sveicot pedagogus, norādīja Valsts prezidents. Viņš novēlēja, lai skolotāji arī savā darbā ar savām zināšanām vienmēr stāvētu pāri visiem un sniegtu nepieciešamās zināšanas.

Svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pedagogi saņēma Valsts prezidenta un Ata Kronvalda fonda prezidenta Henrika Danusēviča parakstītus diplomus un medaļu ar Ata Kronvalda attēlu, kurus veidojusi māksliniece Elita Viliama, kā arī vienreizēju stipendiju.

Ata Kronvalda prēmija tiek pasniegta kopš 1989.gada un pavisam godalgas saņēmuši 125 izcili izglītības darbinieki. Galvenie kritēriji Ata Kronvalda prēmijas piešķiršanai ir pretendenta mācīto skolēnu iegūtie apbalvojumi Latvijas mēroga un starptautiskajās olimpiādēs un zinātnisko darbu konkursos, talantīgo skolēnu vajadzībām izstrādāti un publicēti mācību līdzekļi, kā arī talantīgo skolēnu izglītošanai paredzētu valsts vai rajona mēroga pasākumu organizēšana.

Pārējās Ata Kronvalda prēmijas šogad saņēma Rēzeknes Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Irēna Prikule, Madonas Valsts ģimnāzijas ģeogrāfijas skolotāja Laimdota Jansonei, Baldones vidusskolas fizikas un matemātikas skolotāja Mārīte Eglīte un Madonas Valsts ģimnāzijas bioloģijas skolotāja Līga Ragaine.

Esam lepni un no sirds priecājamies par sen pelnīto atzinību Aijai!
Comments