Jaunumi‎ > ‎

Ceļojošā izstāde "Anne Franka - vēstījums mūsdienām" Žaņa Lipkes memoriālā

Publicēja 2013. gada 17. sept. 09:10Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2013. gada 17. sept. 09:15 ]
23. septembrī Žaņa Lipkes memoriālā Ķīpsalā ar Nīderlandes Karalistes vēstniecības atbalstu tiek atklāta muzeja Anne Frank House Amsterdamā ceļojošā izstāde „Anne Franka – vēstījums mūsdienām” (Anne Frank – A History for Today).  

Izstādes rīkotāji vēlas informēt apmeklētājus par Holokausta vēsturi, rosināt uz pārdomām par mūsdienās aktuālām vērtībām – cilvēktiesību pamatjautājumiem un toleranci, kā arī mudināt saprast, ka demokrātiska, uz savstarpēju cieņu starp dažādu kultūru, reliģiju, etniskās piederības un politisko uzskatu cilvēkiem balstīta sabiedrība nerodas pati no sevis, bet ir jāveido ar katra personīgo ieguldījumu un līdzdalību.

Žanis Lipke – vienkāršs strādnieks Rīgas ostā, kas Otrā Pasaules kara laikā, neskatoties uz nacistu propagandu, kas par palīdzību ebrejiem draudēja ar nāvessodu, – ir uzskatāmākais šādu demokrātisku vērtību simbols Latvijas vēsturē. Tāpēc Žaņa Lipkes memoriāls papildinājis muzeja Anne Frank House un jau iepriekš muzeja ”Ebreji Latvijā” sagatavoto informāciju ar papildmateriālu par Hanu Šternu (Chana Stern) – tolaik sešus gadus vecu meitenīti, kas kopā ar māti 1943. gadā bija atvestas uz Rīgas geto no Vīnes, un kuras glābšanu pats Žanis Lipke nodēvējis par vienu no savām sarežģītākajām bēgšanas operācijām.

Izstāde „Anne Franka – vēstījums mūsdienām” ir nozīmīga plašāka izglītojoša projekta sastāvdaļa, tāpēc īpaši to apmeklēt aicināti skolu jaunieši. Izstādi papildina izglītojoši materiāli, daudzās valstīs, kurās izstāde bijusi apskatāma, skolēni tiek aktīvi iesaistīti kā izstādes gidi, lai palīdzētu jauniešiem vieglāk uztvert tēmu tiem saprotamā veidā. Cerot arī uz Latvijas vēstures skolotāju ieinteresētību, Žaņa Lipkes memoriāls aicina uz sadarbību visdažādākajos izglītības projektos.   


Kas: izstāde „Anne Franka – vēstījums mūsdienām”
Kur:  
Žaņa Lipkes memoriālā Mazajā Balasta dambī 8, Ķīpsalā, Rīgā
Kad: no šā gada 24.septembra līdz 2014. gada 26. janvārim. 
: Ieeja bez maksas. Lielāku grupu ekskursijas lūdzam pieteikt iepriekš uz e-pasta adresi info@lipke.lv.


Informāciju sagatavoja 
Lea Liepiņa,
biedrība „Žaņa Lipkes memoriāls”,
tālr. 67202539