Jaunumi‎ > ‎

Apgāda "Raka" jaunumi

Publicēja 2012. gada 11. jūn. 10:23Vēstures skolotāju biedrība   [ atjaunināts 2012. gada 11. jūn. 10:25 ]
SIA „Izdevniecība RaKa” izdevusi mācību grāmatu V. Purēns „Pasaules vēsture pamatskolai. 2. daļa. Viduslaiki. Jauno laiku sākums” un tai atbilstošo skolotāja grāmatu. Komplekts veidots, atbilstīgi mācību priekšmeta standartam „Pasaules vēsture”, kuru skolās ievieš no 2010./2012. mācību gada. Grāmatu apstiprinājusi IZM.

Komplekts aptver gadsimtus no viduslaiku sākuma līdz reformācijai. Kursu var apgūt 29- 32 stundās. Grāmatā ietverta būtiskākā informācija par šo laikposmu, nozīmīgākie avoti un arī materiāli, kas varētu rosināt skolēnu interesi par atsevišķiem vēstures tematiem. Nodaļu noslēgumā doti uzdevumi, kas veidoti, balstoties uz centralizētajā eksāmenā izmantotajām uzdevumu formām.

Mācību grāmatu papildina skolotāja grāmata. Tajā skolotāji atradīs IZM apstiprinātu mācību programmu (tas nozīmē, ka šo programmu var izmantot bez papildus apstiprināšanas ministrijā), ieteikumus mācību stundām un pārbaudes darbu paraugus.Ir iecerēts, ka arī komplekta otro daļu papildinās M. Laures veidotās darba lapas.

Izdevniecība turpina piedāvāt arī V. Purēna izstrādāto mācību komplektu Latvijas vēsturē trīs daļās. Arī tas ir IZM apstiprināts un aptver Latvijas vēsturi no vissenākajiem laikiem līdz mūsu dienām.
Comments