Jaunumi‎ > ‎

Barikādēm veltīta nodarbība Okupācijas muzejā

Publicēja 2013. gada 16. janv. 03:12Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2013. gada 16. janv. 03:17 ]
Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa piedāvā jaunu nodarbību „Barikādes. 1991. gada 20. janvāris”. 

Tagadējā Latvijas Okupācijas muzeja pagaidu ēkā (Raiņa bulvārī 7) 1991. gadā atradās Rīgas transporta prokuratūra.
20. janvārī padomju OMON kaujinieki uzbruka Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijai, kas atradās blakus ēkā. Par toreizējo apšaudi liecina ložu atstātās pēdas ēkas sienā. Apšaudes rezultātā dzīvību zaudēja vairāki cilvēki – E. Riekstiņš,
V. Gomonovičs, S. Konoņenko, kino operatori A. Slapiņš un G. Zvaigzne (ievainots, miris 5. februārī). Šo cilvēku un notikumu piemiņai Bastejkalnā izvietoti piemiņas akmeņi.

Ir pagājuši nedaudz vairāk nekā 20 gadi, tā ir salīdzinoši nesena vēsture, kurā ir līdzdarbojušies arī Jūsu tuvinieki un novadnieki. Aizstāvot Latvijas neatkarību, cilvēki nedalījās pēc tautības, dzīves vietas vai vēl pēc kādām citām atšķirībām. Viņus vienoja brīvības un neatkarības ideja.

Nodarbības laikā skolēniem piedāvāsim iespēju iepazīties ar muzeja ekspozīcijas daļu par Atmodas laiku, noskatīties fragmentu par 20. janvāra apšaudi pie Iekšlietu ministrijas Jura Vidiņa dokumentālajā filmā „Tēvu barikādes”, kā arī nelielu ekskursiju Bastejkalnā, kas noslēgsies ar sarunām uz soliņiem, dzerot piparmētru tēju. Nodarbība paredzēta skolēniem no 9. līdz 12. klasei, ilgums - apmēram stunda. Nodarbību piedāvājam janvārī, bet ja būs vēlme – arī jebkurā citā laikā!

Inguna Role
Izglītības nodaļas vadītāja

Latvijas Okupācijas muzejs,
Strēlnieku laukums 1,
Rīga LV-1050, Latvija
Tel. +371 67211030
ip@omf.lv