Jaunumi‎ > ‎

Izstādīšanai skolās pieejama ceļojošā izstāde par bērniem Holokaustā

Publicēja 2019. gada 13. sept. 08:56Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2019. gada 18. sept. 04:32 ]
Biedrība "Kultūras un atbalsta centrs - ICEJ Latvija" sadarbībā ar Izraēlas vēstniecību Latvijā piedāvā Holokausta upuru un varoņu memoriālā kompleksa "Jad Vašem" ceļojošo izstādi "Vairāk nekā bērnu spēles" (No Child's Play) latviešu valodā.

Izstādi veido 18 planšetes, kurās uzskatāmā veidā stāstīts par bērnu dzīvi un pārdzīvojumiem holokausta laikā. Šajā gadā izstādei klāt nākusi jauna planšete par ebreju meiteni no Rīgas – Anni Hacklesoni, kura mācījās Ebreju skolā “Ezra” un vecumā no 11 līdz 16 gadiem rakstīja dienasgrāmatu. 
Komplektā ar izstādi ir arī divas videofilmas: "Aušvicas-Birkenavas bērni" 4 min., "Jaele Roznere un lelle" 9 min. un spēle "Monopols", kuru bērni izgatavoja Terezinas geto. Par izstādes varonēm un viņu lellēm – Zužu, Koleti un Gertu pieejami plašāki stāstījumi latviešu valodā pēc krājuma „Trīs lelles”.

Izstādes mērķauditorija ir pamatskolu, vidusskolu skolēni un citi interesenti. Šos materiālus var izmantot vēstures stundās, apgūstot Otrā pasaules kara problemātiku, kā arī sociālo zinību, filosofijas stundās un ārpusstundu nodarbībās.

  

Noderīgi resursi


Kontakti

Izstādes kuratore ir biedrības "Kultūras un atbalsta centrs - ICEJ Latvija" valdes priekšsēdētāja Ilze Saulīte, mob.tālr. +371 25464561, e-pasts: Latvia@icejworldwide.org