Jaunumi‎ > ‎

RaKa grāmatas – arī elektroniski

Publicēja 2014. gada 19. febr. 00:43Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2014. gada 19. febr. 00:51 ]
Ziņa no izdevniecības RaKa.

Daudzi lasītāji ir uzdevuši jautājumu, vai arī SIA „Izdevniecība RaKa” domā par grāmatām, kuras varētu lasīt ar jaunāko digitālo tehniku.
Nu jau vairākas nedēļas darbu ir sākusi un lasītāju atzinību ieguvusi E-Raka. Tas ir portāls internetā, kur atrodamas izdevniecības grāmatas elektroniskā formā. Pagaidām tajā ir ievietotas mācību grāmatas vidusskolām un pedagoģiskā literatūra. To vidū ir arī grāmatas, kuras drukātā versijā vairs nav iegādājamas.

Kas ir E-RaKa?
Tā ir elektroniska grāmatnīca, kurā par nelielu samaksu jebkurā vietā, laikā un uz noteiktu termiņu var izīrēt un lasīt vajadzīgo izdevniecības RaKa grāmatu.
e-RaKa screenshot


Kā tā darbojas?
Lietotājam caur internetu jāpieslēdzas grāmatnīcas krājumiem un vajadzīgās grāmatas jāizīrē. Izvēlētās grāmatas uz īres laiku tiks ievietotas viņam atvēlētā kontā un caur internetu būs pieejamas visu nomas laiku.


Kas var izīrēt grāmatas?
To var darīt gan atsevišķas personas (skolēni, profesionālo skolu audzēkņi, studenti), gan skolas, tehnikumi un augstskolas. Izīrētas grāmatas var lietot gan mācību iestādē, gan mājās- kur vien to lietotājam ir pieejams internets.


Kādas ir E-RaKa priekšrocības?
■ Grāmatu lasīšanai nav jāiegādājas īpašas programmas un ierīces, kā tas bieži ir elektroniskajām grāmatām. Vajadzīgs tikai dators ar interneta pieslēgumu un pārlūku.
■ Grāmatas var izīrēt tikai uz mācību laiku un tas ir lētāk, nekā tās pirkt. Tāpat lasītājam nav jānēsā grāmatas no mācību iestādes uz mājām.
■ Tā kā grāmata paliek izdevniecības serverī, gadījumā, ja autori izdara labojumus, lasītāja rīcībā vienmēr būs tās jaunākais variants.


Kā var nonākt E-RaKa?
Jāieiet izdevniecības portālā www.raka.lv un jāsameklē E-RaKa zīmols (uz tā uzklikšķinot atvērsies E-RaKa vietne) vai jāieiet tieši portālā www.e-raka.lv. Portālā atrodamas arī ziņas par piedāvātajām grāmatām, lietošanas noteikumi un instrukcijas, kā iznomāt grāmatas, kā arī tālruņi uzziņām. Instrukciju var iegūt arī rakstot uz e-pastiem vilnis@raka.lv vai pasts@raka.lv.Ziņu sagatavoja Vilnis Purēns, izdevniecības RaKa redaktors un mācību grāmatu autors.