Jaunumi‎ > ‎

Jauna grāmata - "Aizmirstie karavīri – ebreji Latvijas armijā 1918–1940"

Publicēja 2013. gada 22. maijs 23:28Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2013. gada 22. maijs 23:32 ]
Aizmirstie karavīri_vāksBiedrība „Šamir” laidusi klajā prof. Ērika Jēkabsona grāmatu „Aizmirstie karavīri – ebreji Latvijas armijā 1918 – 1940”. 

Balstoties uz iepriekš neizmantotiem Latvijas Valsts vēstures arhīva avotiem, autors ir pilnveidojis un attīstījis jautājumu par karavīriem – ebrejiem Latvijas armijā: par virsniekiem, sanitārajiem virsniekiem (ārstiem, veterināriem un farmaceitiem), militārajām amatpersonām, kā arī tiek izskatīts jautājums par šo karavīru dalību Latvijas Brīvības cīņās, un viņu dienestu Latvijas armijā pēc kara līdz valsts pastāvēšanas beigām. Tāpat arī grāmata sniedz vispārīgu informāciju par militārajiem procesiem un notikumiem, kas notika Latvijā kara laikā. Grāmatā raksturoti Latvijas militārie spēki līdz valsts neatkarības iznīcināšanai 1940. gadā un to tālākais liktenis.
 
Darbā ievietotas atsauksmes no prof. Džordža Švabes, prof. Aivara Strangas, Dr. Aarona Šneera un Dr. Grigorija Smirina. Grāmatu papildina unikāli pielikumi: ebreju – Latvijas armijas karavīru fotogrāfijas, kas savāktas no privātiem arhīviem un pirmskara preses.
 
Sīkāka informācija un grāmatu pasūtīšana pa tel. 67791783, project@shamir.lv
 
Grāmatas prezentācija ar Latvijas aizsardzības ministra Ata Pabrika piedalīšanos notiks š. g. 29. maijā plkst. 14:00 Latvijas Universitātes Vēstures un Filozofijas fakultātē (Rīga, Mārstaļu ielā 28/30), 4. auditorijā. Aicinām visus interesentus!

Ieskats grāmatas lappusēs - biedrības "Šamir" interneta lapā.