Jaunumi‎ > ‎

Vēstures skolotāju ekskursija uz Vāciju 9. – 13. jūlijā

Publicēja 2013. gada 10. janv. 05:31Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2013. gada 10. janv. 06:21 ]
Turpinot tradīciju, VSB biedri reizi gadā dodas ekskursijā. Pagājušajā gadā izbraukājām Ziemeļpoliju, šogad VSB biedriem bija dota iespēja balsošanā izvēlēties tīkamāko maršrutu un diezgan pārliecinoši vēsturnieki priekšroku deva Vācijai. 

Tāpēc aicinām līdz 15. februārim pieteikties 9.-13. jūlija ekskursijai uz Austrumvāciju.


1. diena. Brauciens cauri Polijai. Nakšņošana Vroclavā

2.diena. Drēzdene. Drēzdene – Saksijas Florence, viena no skaistākajām Eiropas pilsētām, kas 2. pasaules kara laikā tika pilnībā iznīcināta, taču šobrīd ir restaurēta. Brīla terase un Elbas karstamala – eleganta drēzdeniešu pastaigas vieta. Šobrīd atjaunotā Neufraukirche. Zempfera opera un citas Drēzdenes vēsturiskās celtnes. Cvingers viens no slavenākajiem mākslas muzejiem Vācijā. Augusta II Stiprā un Rozas Luksemburgas pieminekļi. Drēzdenē tiks izmantots vietējais gids. Volkswagen rūpnīca, kas speciāli iekārtota, lai tūristi varētu redzēt auto ražošanas procesu. Nakšņošana Drēzdenē vai tuvākajā apkārtnē.

3. diena. Meisene – slavenā porcelāna pilsēta. Porcelāna muzeja apmeklējums. Torgava – neliela Vācijas pilsētiņa, kur 1945. gada aprīlī satikās padomju un amerikāņu karaspēks. Luterstate – Lutera dzimtā pilsēta. M.Lutera muzeja apmeklējums. A10 –viens no Vācijas lielākajiem tirdzniecības centriem. Nakšņošana kādā Berlīnes priekšpilsētā.

4. diena. Berlīne. Uz Berlīnes centru braucam ar sabiedrisko transportu.. Reihstāgs – Vācijas parlamenta ēka. Berlīnes simbols Brandenburgas vārti, Parīzes laukums un Unten den Linden. Holokausta memoriāls – neparasta arhitektūra un skarbā holokausta vēsture. Vilhemštrāses un Fosa ielas stūris – vieta, kur agrāk atradās Hitlera bunkuri, kuros viņš beidza savas šīs zemes gaitas. Chekpoint Charlie – slavenākais robežpārejas punkts aukstā kara laikā. Berlīnes mūra muzejs – šeit var iepazīties ar Austrumberlīnes un Berlīnes mūra tapšanas vēsturi. TV tornis – Autrumvācijas arhitektūras šedevrs, no kura šodien paveras elpu aizraujošs skats uz Berlīni. Muzeju sala – Pēc izvēles varam apmeklēt – Pargamonmuzeju, kādu mākslas muzeju vai Austrumvācijas vēstures muzeju. Nakšņošana jau Polijā.

5. diena. Atgriešanās. Brauciens cauri Polijai, Lietuvai. Rīgā ierodamies vēlu vakarā (ap 22.00-23.00)


Cena 180 Ls. Cenā ietilpst autobuss, gids, viesnīcas ar brokastīm, ieejas maksas visos muzejos un apskates objektos, apdrošināšana, Berlīnes sabiedriskais transports.

Pieteikšanās līdz 15. februārim, sūtot pielikumā esošo anketu Tomam uz tg@e-apollo.lv. Jebkuru jautājumu vai neskaidrību gadījumā zvanīt 26700767 – Toms vai rakstīt Excursion.lv @inbox.lv.

ĉ
Danute Grīnfelde,
2013. gada 10. janv. 05:31