Jaunumi‎ > ‎

Aicina ekskursijā pa pagrīdes Rīgu

Publicēja 2014. gada 25. sept. 03:57Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2014. gada 25. sept. 03:58 ]
Vai bieži apzināmies vēsturi, ko glabā sienas, kurās norit mūsu ikdienas dzīve, Rīgas mūri, kuriem katru dienu ejam garām? Žaņa Lipkes memoriāls vēlas iezīmēt tās vietas Rīgas kartē un stāstīt par to, kā, riskējot ar savu dzīvību, drosmīgi rīdzinieki slēpa tos, kam draudēja droša nāve. Sienas izstāstīt nevar, jāstāsta ir cilvēkiem.

Projekts „Pagrīdes Rīga” ir Žaņa Lipkes muzeja dalība „Rīga 2014” programmā. Tā iecere ar izstādes, interaktīvas kartes, piemiņas zīmju un ekskursiju palīdzību ir radīt priekšstatu par pilsētu kā telpu, kurā cilvēki ne vien dzīvo, strādā un atpūšas, bet arī rod patvērumu brīdī, kad viņu dzīvībai un brīvībai draud briesmas. Rīga ar savām ielām, neskaitāmajiem namiem, pagalmiem, pagrabiem un nomaļajiem stūriem ir sniegusi patvērumu vajātajiem, ļaujot viņiem noslēpties. 

Ekskursijas vedīs stundu ilgā pastaigā pa pilsētas centru. Tās laikā uzzināsiet vajāto slēpšanās stāstus un stāstus par cilvēkiem, kuri riskējot ar savu dzīvību, viņus slēpa. Ekskursijas vadīs vēstures doktors Gustavs Strenga.

Bezmaksas ekskursija sāksies 14:00 Esplanādē. 
Ekskursijas notiks: 25. septembrī, 6., 13. oktobrī - latviešu valodā; 27. septembrī - angļu valodā. 

Ekskursijai var pieteikties: pa tālr. (+371) 67202539 vai e-pastu: info@lipke.lv

www.pagridesriga.lv