Jaunumi‎ > ‎

Eseju konkurss par vēstures mācību grāmatām

Publicēja 2015. gada 24. aug. 02:21Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2015. gada 24. aug. 02:24 ]
Centrālās Eiropas Viduslaiku pētījumu apvienība (MECERN) sadarbībā ar Starptautisko Georga Ekerta mācību grāmatu pētniecības institūtu izsludina eseju konkursu par tematu “Seno kaimiņu tēls Centrāleiropas mācību grāmatās.” 

Vēstures skolotāji un docētāji (arī tie, kas māca mākslu, arheoloģiju un literatūru), kā arī skolēni ir aicināti rakstīt kritiskas esejas par tautu un valstu attīstības atspoguļojumu Centrālajā Eiropā (“no Baltijas līdz Adrijas jūrai”) savu valstu mācību grāmatās. Darbam, kurā tiks vērtēts attiecību atspoguļojums ar vēsturiskajiem kaimiņiem vienā vai vairākās plaši izmantotās mācību grāmatās (arī tad, ja tas kontrastē ar mūsdienu pētījumiem), jābūt ne garākam par 15 lappusēm, tas var būt par jebkuru no reģiona valstīm, ieskaitot viduslaiku Polijas-Lietuvas un Ziemeļu Balkānu valstu mantiniekus. 

Izmantojot atbalstu no Centrāleiropas Universitātes Humanitārās iniciatīvas, starptautiska žūrija varēs piešķirt 1000 € balvu par vienu pirmo vietu un 500 € diviem otrās vietas ieguvējiem, kā arī šie darbi (un daudzi citi) tiks publicēti plaši pieejamā izglītības žurnālā, kā arī iekļauti salīdzinošā pētījumā. Personām, kuras plāno iesniegt esejas, līdz 2015. gada 1. novembrim jāreģistrējas ar adresi MECERN@CEU.EDU (minot izvērtētās grāmatas vai grāmatu nosaukumus un valodu, kurā viņi vēlas rakstīt), lai saņemtu tālāku informāciju. Esejām, kas būs angļu, vācu vai franču valodā, tiks piešķirta prioritāte, bet pastāv iespēja tulkot darbus arī no citām valodām. 

Ċ
Danute Grīnfelde,
2015. gada 24. aug. 02:25