Jaunumi‎ > ‎

"Eustory" jauniešu akadēmija Berlīnē

Publicēja 2012. gada 1. okt. 01:35Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2012. gada 1. okt. 01:45 ]
Piedāvajam konkursa "Vēsture ap mums" finālista Aivara Bruno Salnas ieskatu vasaras akadēmijā "Cilvēks un vara" Berlīnē. Šī gada rudenī no 14. līdz 19. septembrim norisinājās Eustory rīkotā jauniešu nometne Berlīnē, kuras tēma bija „Cilvēks un vara”. 

Man  ā konkursa „Vēsture ap mums” finālistam bija iespēja piedalīties šajā nometnē, kurā pavisam tika uzaicināti divdesmit pieci jaunieši no Eiropas Savienības un Āfrikas valstīm. Latviju šajā nometnē pārstāvēja divi jaunieši: es – Aivars Bruno Salna no Daugavpils Valsts ģimnāzijas un Agnija Vaska no Ērgļu vidusskolas.

Nometnes dalībnieki dzīvoja un darbojās Eiropas Akadēmijā (Europäische Akademie Berlin), kas atrodas pašā Berlīnes centrā. Kopā ar mums darbojās Eustory pārstāve Tina Gotthardt un Eiropas Akadēmijas pārstāve Andrea Despot.

Tā kā nometnes tēma bija „Cilvēks un vara”, mums tika rīkotas diskusijas, kuru laikā mēs apspriedām daudzus ar tēmu saistītus jautājumus. Mūsu uzdevums bija apspriest, kā arī secināt, kādi ir varas veidi, kādus mērķus ir iespējams īstenot ar varas palīdzību, kā arī tika dots uzdevums nosaukt mūsuprāt varenākos pasaules cilvēkus, organizācijas, kā arī valstis un tautas. Kā jau tas bija gaidāms, nometnes beigās mēs tomēr nonācām pie vienota secinājuma, ka ar nedēļu ir par maz, lai pārrunātu visus varas veidus, izpausmes un rezultātus. Nometnes tēmu pētījām, izmantojot dažādas darba metodes: lekcijas, grupu darbu, prāta vētru, prognozēšanu u.c.

Nometnes programma bija daudzveidīga, jo katru dienu pie mums ciemojās kāds cilvēks, kurš pārstāvēja varu savā jomā, tie bija gan aktieri, gan fotogrāfi, gan vēsturnieki. Bez tam mums bija tikšanās ar Portugāles vēstnieku Vācijā. Mēs apmeklējām Bundestāgu, kurā gida pavadībā uzzinājām daudz jaunu un interesantu faktu gan par šo celtni, vietu, gan par Vācijas valdību. Tāpat mums bija iespēja apmeklēt cietumu, kurā VDR laikos tika turēti politiskie ieslodzītie. Lielu interesi raisīja tas, ka ekskursiju vadīja cilvēks, kurš pats bija turēts šajā cietumā kā politiskais ieslodzītais. Uzzinājām interesantus faktus par laiku, kad Berlīni divās daļās sadalīja tā sauktais Berlīnes mūris, šķirot demokrātisko un federatīvo Vāciju.

Ļoti aizraujoša bija velosipēdu ekskursija pa Berlīnes centru, kuras laikā mēs iepazināmies ar Vācijas galvaspilsētas centru, vēsturiskajām celtnēm un nozīmīgām vietām.

Esmu gandarīts, ka man pavērās iespēja piedalīties šajā nometnē. Esmu guvis jaunus iespaidus, paplašinājis savas zināšanas, ka arī ieguvis jaunus draugus daudzās ES valstīs.

Paldies konkursa „Vēsture ap mums” organizatoriem, kuri iedrošināja piedalīties pārrunās ar Eustory pārstāvi, kā rezultātā esmu pavadījis satura un formas ziņā ļoti piepildītu un aizraujošu nedēļu starptautiskajā jauniešu nometnē!Daugavpils Valsts ģimnāzijas 11.a klases skolnieks Aivars Bruno Salna