Jaunumi‎ > ‎

Jauna dokumentālā filma "Geto stāsti. Rīga"

Publicēja 2013. gada 19. apr. 06:17Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2013. gada 19. apr. 06:26 ]
Tikai divas reizes - š.g. 28. aprīlī un 1. maijā kinoteātrī Splendid Palace Rīgā iespējams noskatīties jauno dokumentālo filmu "Geto stāsti. Rīga". Filmas režisore ir Linda Olte, scenārija autore - Lilita Eglīte. 
Geto stāsti. RīgaPagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados Rīga bija eleganta un mierīga Eiropas pilsēta, kurā patvērumu rada gan Krievijas revolūcijas izdzītie aristokrāti un inteliģence, gan hitleriskās Vācijas vajātie ebreji. Bet Padomju Savienība un Vācija sāka Eiropas pārdali. Bija vajadzīgs tikai gads, lai satriektu drupās Latvijas un katra cilvēka dzīvi.

Franču valodas skolotāja Riva Šefere, jurists Aleksandrs Bergmanis,  mūzikas skolotāja Gabriela Paraša, kinozinātniece Valentīna Freimane un vēsturnieks,  muzeja ”Ebreji Latvijā” izveidotājs Marģers Vetermanis ir tikai daži no gandrīz 30 tūkstošiem Latvijas ebreju, kas tika ieslodzīti Rīgas geto – ar dzeloņstieplēm nožogotā teritorijā Maskavas forštatē.

Dokumentālā filma "Geto stāsti. Rīga" ir pirmā nozīmīgā liecība kino valodā, kas vienotā stāstā apkopo holokaustu pārdzīvojušo personu un aculiecinieku atmiņas  par 20. gadsimta traģiskajiem notikumiem Rīgas un Latvijas vēsturē: Rīgas geto izveidi, geto māju dzīvi un tajā iemitināto personu dzīves atspoguļojumu un holokaustu Rīgā. Tā ir filma par ilūzijām un šausmām, par drosmi un nodevību, par sāpēm un cilvēcību, par laimi un brīnumu.


Seansi
28. aprīlī plkst. 12:30 un 1. maijā plkst. 18:30 
kinoteātrī Splendid Palace Elizabetes ielā 61, Rīgā. 

Ieeja
2.50 Ls; skolēniem, studentiem, pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.00 Ls.