Jaunumi‎ > ‎

Gintas Bērziņas iespaidi par jauniešu akadēmiju Šveicē

Publicēja 2010. gada 1. nov. 13:47Vēstures skolotāju biedrība   [ atjaunināja Danute Grīnfelde 2010. gada 7. nov. 12:49 ]
Skolēnu starptautiskā radoši pētniecisko darbu konkursa "Vēsture ap mums" finālisti kā balvu saņem iespēju piedalīties kādā no Jaunatnes akadēmijām, kurās tiekas visu EUSTORY dalībvalstu konkursu uzvarētāji. Jaunatnes akadēmija ir nedēļu ilgs seminārs, kurā tiek pētīta kāda atsevišķa tēma. Akadēmijas dalībniekus atlasa EUSTORY pārstāvji, galvenie kritēriji: spēja komunicēt angļu vai vācu valodā, vismaz 16 gadu vecums. Šogad Latvijas skolēni piedalījās divās akadēmijās: Ginta Bērziņa un Ilmārs Pužulis no 27.septembra līdz 3.oktobrim bija Šveicē, seminārā "Pārtika - vairāk nekā veids, kā uzvarēt izsalkumu? Uztura kultūra", savukārt Māra Andrejsone 10.-17. oktobrī Bulgārijā piedalījās seminārā "Starp Rietumiem un Austrumiem - reliģiskā daudzveidība Bulgārijā".

Piedāvājam Gintas Bērziņas vērtējumu par iespaidiem Šveicē.


Kopumā ļoti labi pavadīta nedēļa. Darbs apvienojumā ar nosacītu atpūtu un jaunas daudzpusīgas pieredzes iegūšanu vienmēr atstāj daudz pozitīvu emociju un gandarījumu par uzzināto un paveikto. Noteikti nedēļas laikā jauniešu akadēmijā ieguvu daudz vairāk nekā tādā pašā periodā ikdienas skolas dzīvē, jo visi dalībnieki aktivitātēs piedalījās ar prieku un patiesu interesi, kā arī katrs no viņiem bija citādāks, tādēļ bija saistoši uzzināt citu valstu jauniešu domas, intereses un viedokļus par tēmu un arī par globālām problēmām un jautājumiem. Jāsaka gan, ka brīžiem likās, ka laika sadalījums programma nebija pietiekami pārdomāts, jo dažreiz starp uzdevumiem mums bija vairāk nekā stunda brīvā laika, tādēļ nācās meklēt citas nodarbes. Visvairāk patika grupu darbs, it īpaši, dienā, kad vajadzēja reklamēt vienu aspektu no dienā redzētā, jo orģinālā pieeja it kā pat mazlietiņ garlaicīgajam stāstījumam par minerālūdeņiem ļāva mums izveidot ļoti smieklīgu reklāmu. Klausoties stāstījumā par lauksaimniecības tradīcijām, pārsteidza tas, ka mazāk turīgie zemnieki savos ratos iejūdza govis, kā arī tradicionālajās mājās pagrabstāvā bija ierīkota kūts. Ne tikai dzirdētais, bet arī lasītais un redzētais Šveicē manī ir rosinājis ziņkārību uzzināt vairāk par šo valsti un tās tradīcijām.
Comments