Jaunumi‎ > ‎

Grāmata Otrā pasaules kara tematikas interesentiem

Publicēja 2013. gada 27. dec. 03:50Vēstures skolotāju biedrība   [ atjaunināts 2013. gada 27. dec. 04:02 ]

Apgāds „Zvaigzne ABC” laidis klajā vienu no vispopulārākajām un visasākajām militāro vēsturnieku grāmatām, kas sarakstīta bez kompromisiem. Minimāli izmantodams skaitļus un tehniskos sīkumus, balstoties uz veselo saprātu, skaidru loģiku un neapstrīdamiem faktiem, tās autors izsmej veco padomju vēstures ideologu un jauno šarlatānu neveiklos mēģinājumus jaukt cilvēkiem prātu ar tīšiem un rupjiem meliem. Grāmatas lappusēs lasītājs sastapsies gan ar tradicionālajām padomju propagandas dogmām par Lielo Tēvijas karu, gan jaunākajiem pseidovēsturiskajiem izdomājumiem. "Ģenerāllīgums starp NKVD un Gestapo" , "Staļina slepenais kara sākuma scenārijs", "1941. gada aizsardzības plāns", " Sarkanās armijas karaspēku daļu transportēšana līdz Lamanšam”, "Staļina slepenās sarunas ar Volfu Mcenskā” un daudzus citus izdomājums atmasko "Melu tīmekļa” autors.

 Marks Soloņins pēc izglītības ir aviācijas inženieris-konstruktors, kurš pēdējā desmitgadē pievērsies Otrā pasaules kara militārās vēstures pētniecībai, uzmanību galvenokārt  koncentrēdams uz 1939.-1943. gada notikumiem. Viņš sarakstījis vairāk kā desmit grāmatas, kas Krievijā un citās valstīs izdotas lielās tirāžās, kļūstot par Viktora Suvorova "Ledlauzim" līdzvērtīgiem bestselleriem. Akadēmisko vēsturnieku viedokļi par M. Soloņina veikumu ir ļoti neviennozīmīgi, sākot no slavinājumiem par izcilību līdz pat aizliegumam Krievijas zinātniskajās konferencēs citēt Soloņina darbu fragmentus. Piemēram, vēsturnieks profesors D. V. Gavrilovs Soloņina darbību vērtē kā "centienus attaisnot nacistiskās Vācijas uzbrukumu PSRS un nomelnot dižo uzvaru Lielajā Tēvijas karā", turpretim Viktors Suvorovs (Rezuns) Soloņina publikācijas sauc par "zelta ķieģeli, kas iemūrēts tajā patiesajā Otrā pasaules kara vēsturē, kas reiz tomēr tiks uzrakstīta."           

Pats Marks Soloņins ir pārliecināts, ka līdzās tradicionālajam padomju konservatīvismam Otrā pasaules kara interpretācijā pēdējos gados izveidojies "dokumentālo viltojumu" žanrs. Grafomānu sacerējumu plašā un neierobežotā izplatīšanās ir ļoti bīstama un tāpēc zinātnieku sabiedrībai ir jādod tiem noteikts un apņēmīgs pretspars. Tas ir šīs grāmatas mērķis.

 

Marka Soloņina mājās lapa

http://www.solonin.org

Comments