Jaunumi‎ > ‎

Ielūgums uz diska "Burinieku gadsimts" un "Aizslēgtais krasts" prezentāciju

Publicēja 2010. gada 1. dec. 00:27Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2010. gada 1. dec. 02:16 ]
Biedrība "Latvijas Nacionālais parks" aicina vēstures skolotājus uz ciparvideodiska ""Burinieku gadsimts", "Aizslēgtais krasts"" dāvinājuma prezentāciju piektdien, 3.decembrī plkst. 15.00 Rīgas Kongresu nama Mazajā zālē.

Ciparvideodisks ir emocionāli piesātināts un skaistas mūzikas caurvīts patriotisks stāstījums par latviešu jūrniecības straujo attīstību 19.gadsimta otrajā pusē K.Valdemāra ietekmē, salīdzinājumā ar tagadnes situāciju, kā arī lībiešu ciema trīs pēdējo iedzīvotāju vēstījums par pieredzēto 19.-20.gadsimtā un ciema lēno bojāeju. Šie stāsti ir vērtīgs oficiālajā mācību literatūrā atspoguļotās vēstures papildinājums, jo spilgti un emocionāli parāda politisko lēmumu konsekvences.

Tā kā dāvinājums nonāks skolās (skolu bibliotēkās), biedrība sevišķi priecātos pasākumā redzēt pedagogus. Prezentācija notiks 3.decembrī, piektdien, plkst. 15.00 Rīgas Kongresu nama Mazajā zālē, tajā piedalīsies biedrības "Latvijas Nacionālais parks" pārstāvis Jānis Dambītis, diska autore Dženeta Marinska, kā arī mākslinieks, lībiešu valodas speciālists Valts Ernštreits. Pasākuma apmeklētāji varēs noskatīties uz lielā ekrāna ieraksta fragmentus, bet skolu pārstāvji saņemt dāvanā ciparvideodisku. Aicināti visi, jo zālē ir 200 skatītāju vietas!

Pēc "Latvijas Nacionālais parks" biedrības pārstāvja Jāņa Dambīša lūguma aicinām pieteikties potenciālos dalībniekus pa e-pastu: Jana.Dreimane@lnb.lv  vai tālr.: 67312776.

Papildus informācija pielikumā.
ċ
GG_031210_majaslapai.doc
(33k)
Danute Grīnfelde,
2010. gada 1. dec. 00:34
Comments