Jaunumi‎ > ‎

Igaunijas Vēsturiskās atmiņas institūts aicina

Publicēja 2018. gada 29. maijs 01:16Valdis Klisans   [ atjaunināts 2018. gada 29. maijs 01:17 ]
Igaunijas Vēsturiskās atmiņas institūts aicina vēstures un pilsonisko mācību pedagogus piedalīties šiem jautājumiem veltītā vasaras skolā Igaunijā no 2018. gada 23. līdz 27. jūlijam. Vasaras skolas mērķis radīt iespēju pedagogiem apmainīties ar inovatīvām metodēm mācīšanai par totalitārām ideoloģijām un totalitāro režīmu izdarītiem noziegumiem, lai skolēni saprastu, cik svarīgi ir atturēties no radikālām kustībām un kāda nozīme ir demokrātijai.

 

Piecu dienu programma ietver ekskursijas uz muzejiem un vēsturiskām vietām, filmu skrīningu, ekspertu lekcijas, diskusiju ciklus un seminārus. Dalībnieki tiks iepazīstināti ar vēsturisko gadījumu izpēti un nacistiskās Vācijas un Padomju Savienības atstāto mantojumu. Dalībnieki tiks aicināti dalīties ar savām zināšanām un pieredzi izglītošanā par abiem totalitārajiem režīmiem un to noziegumiem Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs, kā arī visas Eiropas kontekstā.

 

Dalība vasaras skolā ir bez maksas. Igaunijas Vēsturiskās atmiņas institūts sedz visus izdevumus Igaunijā (izmitināšana, ēdināšana, pārvadājumi Igaunijā, muzeju apmeklējumi). Dalībnieki sedz savus ceļa izdevumus uz un no Tallinas.

 

Plašāka informācija par vasaras skolu un pieteikšanās veidlapa (termiņš: 2018. gada 15. jūnijs) Igaunijas Vēsturiskās atmiņas institūta mājas lapā: http://mnemosyne.ee/en/summer-school-2018/

 

 

Ar cieņu,

 

Maija Zvirbule

 

Vecākā eksperte

Politikas iniciatīvu un attīstības departaments

Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija

 

E: maija.zvirbule@izm.gov.lv

T: +371 67047896

www.izm.gov.lv

 

Comments