Jaunumi‎ > ‎

Iznākusi jauna mācību grāmata - V.Purēna "Ievads vēsturē. Senie laiki"

Publicēja 2011. gada 22. jūl. 06:40Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2011. gada 29. jūl. 03:52 ]
Lielākā daļa skolotāju jau noteikti ir informēti, ka nākamajā mācību gadā skolās būs divi jaunu mācību priekšmeti: Latvijas vēsture un pasaules vēsture. Izdevniecības RaKa Latvijas vēstures grāmata (V. Purēns „Latvijas vēsture pamatskolai” 3 daļās) jau sen atrodama pārdošanā. Nupat klajā nākusi pasaules vēsture V. Purēns „Pasaules vēsture pamatskolai. 1. daļa. Ievads vēsturē. Senie laiki”. Visas minētās grāmatas ir IZM apstiprinātas.

Kādu pieeju piedāvās jaunā grāmata?

  • Sabalansētu skatījumu uz vēsturi. Tā kā pasaules vēstures apguvei ir veltīts ļoti īss laika posms, autors ir rūpīgi pārdomājis, kurus tematus saglabāt un arī to, cik daudz laika tiem veltīt. Pēc autora domām ir jāņem vērā gan tas, ka 6. klases skolnieki, kuriem grāmata domāta, nez vai spēs uztvert pārāk ātru laika ritējumu un arī tas, ka pirmajās stundās tiek ielikti vēstures apguves pamati. Tāpēc grāmata „nesteidzina” skolnieku skraidīt pa vēstures faktiem, bet gan tos apgūt līdzsvaroti. Autors ir saplānojis visu pamatskolas kursu un plānojums liecina, ka steigai nav pamata. Lielākas problēmas būs, ja skolēns neuztvers kādas parādības būtību.
  • Iespēju nezaudēt skolēnu interesi. Grāmatā ir daudz materiālu, kas var papildus vecināt skolēnu interesi par vēsturi. Tāpat arī daudz interesi raisošu ilustrāciju. Tādā veidā skolēni var krietni paplašināt savu redzesloku.
  • Radošu uzdevumu klāstu. Grāmatā ir ļoti daudz uzdevumu, kuri rosina gan skolēnu izpratni, gan fantāziju. Tāpat uzdevumu struktūra atbilst tiem, kurus skolēni pilda centralizētajos pārbaudījumos. Lai gan nākotnē 9. klases eksāmens paredzēts tikai Latvijas vēsturē, arī pasaules vēstures kurss var kalpot tam, lai attīstītu skolēnu prasmes.

Metodiskais materiāls

Reizē ar grāmatu skolēniem iznāks arī grāmata skolotājiem un tiek gatavotas arī darba lapas un metodiskais materiāls, kuri skolotāji varēs pasūtīt caur internetu. Viļņa Purēna sagatavotie Metodiskie
ieteikumi vēsturē 6. klases kursa apguvei
pieejami šeit.

Ziņu sagatavoja izdevniecība RaKa.
Comments