Jaunumi‎ > ‎

Izstāde „Latvijas starptautiskajai atzīšanai 90 gadi” pagarināta līdz 8.aprīlim

Publicēja 2011. gada 30. marts 12:52Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2011. gada 30. marts 13:51 ]

Ekspozīcijas „Latvijas starptautiskajai atzīšanai 90 gadi” apskate Ārlietu ministrijā lielās ieinteresētības dēļ turpināsies līdz 8.aprīlim.

Divu mēnešu laikā ministrijas aicinājumam apskatīt izstādi, kas ir kā vēstures stunda ministrijas vēsturiskajā ēkā, atsaucās vairāk nekā 1000 skolēnu, studentu un vēstures skolotāju. Ar izstādes ekspozīciju un dokumentālo videomateriālu skolēnus iepazīstināja Ārlietu ministrijas Politiskā arhīva vecākais referents Valdis Rūsiņš un Edmunds Vizla.

Skolēni un studenti piedalījās arī Ārlietu ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas organizētā ekskursijā, kuras laikā apskatīja Ārlietu ministrijas vēsturisko ēku un ministru portretu galeriju

Šajā laikā Ārlietu ministrijā viesojās un izstādi apskatīja Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Gulbenes vidusskolas, Rīgas pilsētas 1.ģimnāzijas, Raiskuma speciālās internātpamatskolas, Ventspils 3.vidusskolas, Jelgavas vakarskolas, Cēsu valsts ģimnāzijas, Preiļu 1.pamatskolas, Vangažu vidusskolas, Ziemeļvalstu ģimnāzijas, Habad Ebreju privātās vidusskolas skolēni un skolotāji, Rīgas pilsētas 2.ģimnāzijas četras 12.klašu un Rīgas pilsētas 34.vidusskolas trīs 12.klašu grupas, LU Starptautiskās ekonomikas un komercdiplomātijas 1. un 3.kursa, LU Vēstures fakultātes 2.kursa un Madrides Politehniskās universitātes studenti, kā arī Ķekavas jauniešu klubs „Vairogs”, korporācijas „Selonija” un Zviedrijas tautas organizācijas „Folk och Försvar” (Tauta un aizsardzība) un Eiropas Padomes pārstāvji.

Izstādi apskatīt aprīlī jau ir pieteikušies Amsterdamas universitātes Eiropas studiju programmas 83 studenti, Rīgas Kultūru vidusskolas un LU Vēstures fakultātes studenti.

Minētā izstāde un videomateriāls „Latvijas starptautiskajai atzīšanai 90 gadi” Ārlietu ministrijā pieejami no 27.janvāra.

Ārlietu ministrija turpina attīstīt sadarbību ar skolām, piedāvājot apmeklēt ministrijā rīkotās izstādes, organizējot ministrijas ēkas apskati un tikšanos ar diplomātiem. Apmeklējumu  lūgums pieteikt, iepriekš saskaņojot laiku pa tālruni 67016447.
Comments