Jaunumi‎ > ‎

Izstāde "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanai 20 gadu" Ārlietu ministrijā

Publicēja 2011. gada 4. okt. 11:40Danute Grīnfelde
No 5. oktobra līdz 16. novembrim Ārlietu ministrijā būs apskatāma Ārlietu ministrijas Politiskā arhīva sagatavotā izstāde "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanai 20 gadu". Izstādē eksponēti Latvijas neatkarības atjaunošanas atzīšanas, diplomātisko attiecību atjaunošanas un nodibināšanas dokumenti – lēmumi, vienošanās, memorandi, komunikē, paziņojumi presei, notas, vēstules.

Konstitucionālais likums "Par Latvijas Republikas valstisko statusu", ko 1991.gada 21.augustā pieņēma Augstākā padome, deva politisku impulsu Latvijas neatkarības atjaunošanas starptautiskās atzīšanas sākumam. Islande bija pirmā, kas 1991.gada 22.augustā atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu. Turpinājums bija ļoti straujš – 1991.gada augustā un septembrī atbalstu Latvijas neatkarības atjaunošanai izteica vairāk nekā 70 valstis un līdz gada beigām jau 94 valstis. Diplomātiskās attiecības līdz gada beigām tika atjaunotas vai nodibinātas ar 45 valstīm.

Izstādē izmantoti Ārlietu ministrijas Politiskā arhīva, Latvijas Nacionālā arhīva dokumenti un Gunāra Janaiša, Borisa Koļesņikova un Ulda Pāžes fotogrāfijas. No š.g. 21.augusta līdz 26.septembrim izstāde tika eksponēta Saeimā.

Dokumentu publikācija "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanai 20 gadu: Dokumenti par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas atzīšanu un diplomātiskajiem sakariem, 1991" pieejama Ārlietu ministrijas interneta vietnē:
http://www.am.gov.lv/lv/Ministrija/vesture/izstades/neatkaribai-20

Izstādes apskate paredzēta gida pavadībā, tāpēc īpaši tiek aicināti skolēni un studenti.
Pēc izstādes ir iespēja noskatīties dokumentālo filmu „Atjaunotāji” (50 min.). Pēc pieprasījuma piedāvājam apskatīt Ārlietu ministrijas vēsturisko ēku (K.Valdemāra iela 3) un tikties ar diplomātiem par skolēniem/studentiem interesējošiem jautājumiem. Apmeklētājiem lūgums dalību pieteikt Ārlietu ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļā pa tālruni 67016447 vai e-pastu diana.golubecka@mfa.gov.lv
Comments