Jaunumi‎ > ‎

Izstāde par Latvijas karogu Ārlietu ministrijā

Publicēja 2009. gada 29. nov. 12:53Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2009. gada 30. nov. 04:39 ]
13.novembrī Ārlietu ministrijā tika atklāta izstāde „Sarkanbaltsarkanā Latvijas karoga stāsti”, kas iecerēta kā noderīgs izziņas avots Latvijas vēstures apzināšanā. Izstāde vēsta par Latvijas karoga izveidi un par karoga un to lietotāju sarežģītajiem likteņiem 20.gadsimtā. Apmeklētājiem ekspozīcija būs pieejama līdz 17.decembrim, iepriekš piesakoties Ārlietu ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļā pa tālruni 67016447 (Zane Ampermane).

Ir noslēdzies Ārlietu ministrijas, Latvijas institūta, Latvijas Avīzes un Vidzemes Vēstures un tūrisma centra organizētais eseju konkurss "Mans Latvijas karoga stāsts". Ģimenes, mājas un dzimtenes mīlestība, cieņa un apbrīns, brīžiem smeldzīgs un raižpilns satraukums par Latvijas nākotni un cerību pilna apņemšanās bija iesūtīto darbu galvenais emocionālais vēstījums.

Kopumā tika saņemtas 215 esejas no 86 skolām, kā arī 2 esejas no Eiropas skolas Luksemburgā.
Laureātu apbalvošana notika 13.novembrī Ārlietu ministrijā.  Eseju konkursa 5.-9.klašu vecuma grupā par labākajiem tika atzīti Ilze Usāne no Ķekavas vidusskolas 8.klases, Jānis Duncītis no Smiltenes novada Blomes pamatskolas 8.klases, Undīne Biksāne no Dursupes pamatskolas 9.klases un Elvita Logina no Ķekavas vidusskolas 7.klases. 10.-12.klašu vecuma grupā uzvarēja Maija Zepa no Varakļānu vidusskolas 12.klases, Līva Kenkle no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 10. klases, Anastasija Orehova no Olaines 1.vidusskolas 12.klases un Katrīna Šteina no Siguldas Valsts ģimnāzijas 12.klases.

Latvijas Avīze izteica atzinību Agatei Kaķerānei no Ziemeļvalstu ģimnāzijas 9.klases un Smiltenes Proftehniskās vidusskolas 1.kursa audzēknim Edmundam Binānam, savukārt Latvijas Institūts apbalvoja Cēsu Valsts ģimnāzijas 7.klases skolnieku Edgaru Klētnieku un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 10.klases skolnieci Daci Marķitāni.

Labāko eseju fragmenti apskatāmi Ārlietu ministrijas mājas lapā:
http://www.am.gov.lv/lv/Jaunumi/Publiska-Diplomatija/karogs/eseju-konkurss/


Comments