Jaunumi‎ > ‎

Jaunumi izdevniecībā RaKa

Publicēja 2011. gada 31. janv. 13:10Danute Grīnfelde   [ atjaunināja Vēstures skolotāju biedrība 2011. gada 31. janv. 13:23 ]
Izdevniecība RaKa pedagoģisko grāmatu sērijā turpina izdot grāmatas, kuru mērķis ir apkopot praktiski strādājošu skolotāju pieredzi, kas pamatota arī ar pētniecisko un teorētisko materiālu. Iepazīstinām jūs ar divām jaunākajām šīs sērijas grāmatām.


Evita Korna. Karjeras izglītība.

Arvien biežāk sabiedrībā izskan viedoklis, ka skolai būtu jāpiedāvā plašāki pakalpojumi skolēna karjeras veidošanā, tomēr tam ne vienmēr pietiek pieredzes. Grāmatas autore, Tukuma 2. vidusskolas direktora vietniece Evita Korna, ir apkopojusi teorētiskos materiālus un savu praktisko pieredzi, kas saistīta ar karjeras izglītību. Grāmatas pirmā daļa ir veltīta karjeras izglītības jēdzienam teorētiskā un vēsturiskā aspektā, otrā- karjeras izglītības praksei, trešā- karjeras izglītībai skolā. Grāmatā ir ļoti daudz materiālu, kas aprobēti skolā un kurus var izmantot visu izglītības iestāžu darbinieki.


Gita Aleksejeva. Konfliktsituācijas izglītības procesā.

Attiecības starp skolēnu un skolotāju mūsdienu skolā mainās. Taču tas nenotiek bez pārpratumiem un konfliktiem. Bēnes mūzikas un mākslas skolas direktore, izglītības zinātņu maģistre Gita Aleksejeva grāmatā aplūko konfliktus izglītības iestādēs. Grāmatas pirmā nodaļa ir veltīta normatīvajiem tiesību dokumentiem, otrā- bērnu un pieaugušo konfliktu raksturojumam, bet trešajā aplūkotas konfliktu risināšanas metodes. Autore ir izmantojusi gan teorētiskus materiālus, gan pašas profesionālo pieredzi. Grāmata rosina citādāk vērtēt konfliktu būtību un pieņemt gudrākus, mazāk ar stresu apzīmogotus lēmumus.
Comments