Jaunumi‎ > ‎

Skolēnu sveiciens Latvijai svētkos

Publicēja 2010. gada 23. nov. 06:08Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2010. gada 23. nov. 23:46 ]
Turpinot iepazīstināt ar VSB biedru darbu, piedāvājam Valmieras Valsts ģimnāzijas un Valmieras pamatskolas skolotājas Inetas Amoliņas rakstu par Latvijas valsts svētku svinībām Valmieras skolās.
Lai Inetas darbs iedvesmo arī citus kolēģus!Skolēnu sveiciens Latvijai svētkos…

Novembris veļu laiks. Laiks, kad pieminam kritušos cīnītājus. Un īpaši godinām tos, kas ticēja Latvijai, mīlēja brīvību un cerēja dzīvot neatkarīgā Tēvijā. Mirt viņi negribēja, taču vēl vairāk viņi negribēja būt svešu varu kalpi savā tēvu zemē, tāpēc bija gatavi maksāt visaugstāko cenu – dzīvību par brīvu un lepnu valsti, par tiesu un taisnību, par mieru un izaugsmi. Par nākotnes Latviju, kas veidosies un priecēs nākamās paaudzes.

Patriotisma nedēļas laikā skolēni varēja īpaši padomāt par sveicienu Latvijai 92. dzimšanas dienā. Vēstures stundās Valmieras pamatskolas 6. klašu un Valmieras Valsts ģimnāzijas 7. klašu skolēni „audzēja” karogu koku, kas kā krāšņs apsveikums tika sagatavots svētku reizē. Skolēni ar lielu atbildību un sirsnību izgatavoja karodziņus, tos iestiprināja lielajā karogu kokā, domājot labas domas un izsakot savu vēlējumu Latvijai.

Skolēni noklausījās īpaši sagatavotu prezentāciju – sveicienu „Kā sapnis – brīva Latvija”. Tas bija stāsts par notikumiem Latvijā 1918. gada un 1919. gada novembrī. Tas bija kā neliels ieskats mūsu tautas un valsts vēsturē.

Tika izmantoti fragmenti no 1918. gada 19. novembrī izdotajām preses slejām, kurās varēja izlasīt pārsteidzošas ziņas. Laikraksts „Jaunākās Ziņas” rakstīja: „ Latvijas valsts ir dzimusi! Latvijas nacionālais karogs pacelts visas civilizētās pasaules priekšā. Pēc neizmērojamu ciešanu nakts latviešu tautai aust jauns rīts. Lai dzīvo republika!” Savukārt lielinieku laikraksts „Sarkanais Karogs”, kas bija Valkas apriņķa avīze rakstīja: „Vai tas nav jocīgi? Apstākļos, kad Krievijā jau vairāk kā gadu pastāv sociālistiska padomju republika, kad Vācija deg gaišās revolūcijas liesmās, mazajā Latvijā, kas starp abām zemēm, grib dibināt piesmakušu klusu dīķīti.”

Ģimnāzijas klašu skolēni klausoties prezentāciju izmantoja vēstures avotus, kas iegūti no Latvijas Valsts vēstures arhīva fondiem par Latvijas valsts proklamēšanas gaitu. Jaunieši analizēja šos dokumentus, izteica savu viedokli par sarežģītajiem procesiem Latvijā 20. gadsimta sākumā.

Svētku reizē gribētos vēlēt, lai ikviens ikdienā pierāda , ka patiesi ir savas valsts patriots, lai katrs pats raksta savu daļu Latvijas vēstures un nākotnes, tad būs mazāk kritikas, bet vairāk labu domu un darbu!

Valmieras Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja Ineta Amoliņa

Comments