Jaunumi‎ > ‎

Iznācis mācību materiāls “Kino skolās”

Publicēja 2015. gada 13. apr. 10:14Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2015. gada 13. apr. 10:20 ]
Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar VISC pedagogiem un skolu pārstāvjiem sagatavojis informatīvu izdevumu «Kino skolās». Tā mērķis ir veicināt Latvijas filmu pieejamību un izmantošanu vispārizglītojošo skolu mācību procesā. «Kino skolās» ir metodiskais materiāls skolotājiem (112 lpp.), kā arī iespēja Latvijā tapušās filmas izmantot tiešsaistes režīmā platformā www.filmas.lv.

Mācību stundu plāni paredzēti 1.–3. klasei, 4.–6. klasei, 7.–9. klasei un 10.–12. klasei. Filmas un mācību stundu plānus ieteicams izmantot dažādu mācību priekšmetu, piemēram, sociālo zinību, Latvijas vēstures, Latvijas un pasaules vēstures, politikas un tiesību, kulturoloģijas un vizuālās mākslas satura apguvē. Izdevuma mērķis ir palīdzēt skolotājam izvēlēties konkrētu latviešu filmu vai tās fragmentu, lai paspilgtinātu vai ilustrētu kādu noteiktu mācību tēmu. Visiem mācību stundu plānu paraugiem ir ieteikuma raksturs.

Filmas, kuras var izmantot mācību procesā, ir ievietotas portālā www.filmas.lv. Turpat atrodami arī mācību stundu plāni (pdf formātā), kurus iespējams lejupielādēt. To paraugi iekļauti informatīvajā izdevumā «Kino skolās».

Projektā izmantota 21 Latvijā veidota filma – animācijas, dokumentālās un spēlfilmas, kas tapušas pēdējos gados (“Mammu, es tevi mīlu”, “Latvietis”, “Atmodas antoloģija”, «Romeo un Džuljeta», «Klucis – nepareizais latvietis», “Pavasaris Vārnu ielā», «Spēlēju, dancoju», «Čiža acīm» u.c.). Izdevumā iekļautas arī divas Latvijas Kultūras kanona filmas – dokumentālā kino klasika «Vecāks par desmit minūtēm» (1978) un «Baltie zvani» (1961).

Projektā plecu pie pleca ir strādājuši gan pedagogi, kuri sagatavojuši stundu plānus un darba lapas, gan kinoteorētiķi, kuri izveidojuši aprakstus par katru filmu, raksturojot šo filmu mākslinieciskos izteiksmes līdzekļus un iezīmējot dažādus kultūrvēsturiskos kontekstus. Šīs atšķirīgās pieejas – pedagoģiskā un kultūrvēsturiskā – paplašina izveidotā materiāla funkcijas un lietojumu. Ceram, ka šie teksti ieinteresēs skolotājus un skolēnus, padziļinot izpratni par konkrētām filmām un to veidotājiem, līdz ar to Latvijā tapušās filmas un kino vispār soli pa solim kļūs par būtisku mācību procesa sastāvdaļu.

Informācija:
Projekta vadītāja Dita Rietuma
dita.rietuma@nfc.gov.lv

Piekļuves paroles un metodiskais materiāls:
Zigita Saulīte
zigita.saulite@nfc.gov.lv un nfc@nfc.gov.lv


Saite: Atslēga skolas durvīm - Danutes Dūras sagatavots ieskats metodiskajā materiālā "Kino skolās" domnīcas Radošais muzejs mājaslapā: http://creativemuseum.lv/lv/blog/danute-dura/atslega-skolas-durvim/