Jaunumi‎ > ‎

Konkurss „Skolotāja e-Lāde”

Publicēja 2011. gada 21. dec. 10:15Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2011. gada 21. dec. 10:20 ]
Jau ceturto gadu Datorzinību centrs sadarbībā ar Microsoft Latvia un portālu skolotajs.lv organizē konkursu „Skolotāja e-Lāde”, kur pedagogi no visas Latvijas var piedalīties ar saviem labākajiem un radošākajiem elektroniskajiem mācību materiāliem.

Konkursa galvenā balva ir portatīvais dators, kas noderētu katram skolotājam, lai produktīvi veiktu savus ikdienas pienākumus. „Skolotāja e-Lāde” konkursa mērķis ir apzināt, atbalstīt un apbalvot aktīvus un talantīgus pedagogus, kuri veido inovatīvus un radošus mācību materiālus un ir gatavi dalīties šajā pieredzē ar kolēģiem, kā arī sekmēt mūsdienīgu metožu ieviešanu un popularizēšanu informāciju tehnoloģiju izmantošanai dažādu mācību priekšmetu pasniegšanas procesā.

„Šo gadu laikā konkurss ir kļuvis populārs skolotāju vidū. Elektroniskos mācību materiālus iesniedz ne tikai eksakto mācību priekšmetu vai informātikas skolotāji, bet arī humanitāro priekšmetu skolotāji visās klašu grupās. Skolotāji aizvien vairāk papildina un izmanto IKT prasmes ikdienas darba un mācību procesā, tādejādi nodrošinot skolēniem aizraujošu, ātru un kvalitatīvu zināšanu nodošanu. Jaunā paaudze arvien vairāk pieprasa inovatīvu pieeju mācību procesam, kā dēļ arvien vairāk skolotāju daļu no mācību materiāliem digitalizē, lai skolēniem ir ērtāk un vieglāk apgūt mācību vielu,” saka Līga Matveja – Vlasova, portāla skolotajs.lv redaktore.

Darba iesniegšanas termiņš ir 2012. gada 9. janvāris un labākajiem „Skolotāja e-Lāde” iesniegto darbu autoriem tiks dota iespēja piedalīties Microsoft Latvia Inovatīvo skolotāju konkursa atlasē un iegūt ceļazīmi uz Eiropas Inovatīvo skolotāju forumu Lisabonā.  Iesniegtajiem darbiem jāatbilst šādiem kritērijiem:

  • tiek veicināta skolēnu iesaiste un aktīva līdzdalība;
  • mācību metodes sekmēs skolēnu kritiskās domāšanas, pašvērtējuma, plānošanas u.c. nākotnes darba dzīvei nepieciešamo prasmju attīstīšanu, mācību procesa norises paplašināšana arī ārpus klases robežām;
  • IKT izmantošana mācību procesā ļauj padziļināt mācību procesu.

„Jebkurš skolotājs zina, ka gatavošanās stundām ir ne tikai radošs, bet arī laikietilpīgs process, jo ne vienmēr ir viegli izdomāt, ko jaunu piedāvāt skolēniem, lai viņi nezaudētu interesi un vēlmi mācīties. Tāpēc jo īpašs prieks ir par tiem skolotājiem, kas ne tikai šādus materiālus gatavo, bet arī labprāt dalās ar savu labo pieredzi e-Lādes konkursā,” uzskata Microsoft Latvia Izglītības programmu vadītāja Zane Matesoviča. „Gadu no gada darbi kļūst arvien interesantāki, un es ļoti ceru, ka šogad kāds skolotājs savā konkursa darbā būs uzdrošinājies izmantot kaut ko no Microsoft Virtuālajā Klasē apgūtā.”

Šogad „Skolotāja e-Lāde” konkursā tiks noteiktas šādas nominācijas - labākais darbs klašu grupā:

  • sākumskolai (1. – 4. klasei);
  • pamatskolai (5. – 9. klasei);
  • vidusskolai (10. – 12. klasei).

No trim labākajiem darbiem tiks izvirzīts viens, kas iegūs galveno balvu  - portatīvo datoru.

Skolotāji savus darbus iesniedz elektroniski uz e-pastu: e-lade@dzc.lv.

 

Ar cieņu,
Līga Matveja- Vlasova

Datorzinību centrs A/S
Izglītības produktu attīstības vadītāja
Tālr.: +371 67338366

Mob.: +371 26131717


Konkursa nolikums atrodams šeit.

Comments