Jaunumi‎ > ‎

Labāk radošs, nekā pārdrošs! - konkurss jauniešiem

Publicēja 2011. gada 22. okt. 10:57Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2011. gada 22. okt. 11:03 ]
Izdevniecība JUMAVA sadarbībā ar valsts akciju sabiedrību „Latvijas dzelzceļš” izsludina radošo darbu konkursu 5.-12. klašu skolēniem „Labāk radošs, nekā pārdrošs!”
 
Bērnu un pusaudžu radošo spēju attīstīšana, kā arī drošības tēmas aktualizēšana ir viena no skolas un ģimenes kopīgajām prioritātēm. Izdevniecība „Jumava” un VAS „Latvijas dzelzceļš” aicina pedagogus mudināt skolēnus piedalīties radošajā konkursā, kura rezultātā taps pašu pusaudžu veidota grāmata par dažādām situācijām un notikumiem, kas saistīti ar drošību dzelzceļa tuvumā. Šis taustāmais rezultāts ir vēl nebijusi iespēja pašiem skolēniem uzrunāt vienam otru sev saprotamā veidā un formā – rakstot vai zīmējot. Izspēlējot situācijas, kas varētu notikt, vai ir notikušas. Kā pamudinājums šai iecerei ir Lietuvas piemērs, kur skolēni veidoja detektīvstāstu krājumu „Ar turi alibi?” (2011). Kā galvenos ieguvumus grāmatas atvēršanas svētkos pedagogi un izdevēji minēja:

1)      iespēju skolēniem pirmo reizi kļūt par autoriem grāmatai;
2)      radoši izpausties, rakstīt dzimtajā valodā;
3)      tā kā virsuzdevums bija strādāt grupās, tad skolēni attīstīja tiešo komunikāciju;
4)      ieguvums arī lasīšanas veicināšanai, jo pašu pusaudžu sagatavota grāmata uzrunā vienaudžus tāpat kā sociālie tīkli.
 
Mēs aicinām skolēnus uzrakstīt piedzīvojumu stāstu, detektīvu, noveli, epifāniju vai uzzīmēt komiksu, bilžu stāstu par drošu uzvedību dzelzceļa tuvumā, un atsūtīt to mums! Darbā attēlotie notikumi var būt gan patiesi reālajā dzīvē piedzīvoti, gan izdomāti, dzirdēti un pierakstīti. Galvenais, lai ir aizraujoši lasīt!
 
Izmantot iespēju – strādā kopā ar saviem klasesbiedriem un draugiem, lai kopīgiem spēkiem izdodas uzrakstīt visinteresantāk! Kolektīvi veiktie darbi vērtējumā saņems papildu punktus.

Labākie darbi tiks publicēti grāmatā un saņems arī citas balvas no konkursa organizētājiem.


Kur jāsūta? Uz elektroniskā pasta adresi projekti@jumava.lv vai arī pa pastu uz Dzirnavu ielu 73–1, Rīga, LV 1011 ar norādi „Konkursam „Labāk radošs, nekā pārdrošs””.

Kad jāsūta? Darbu iesniegšanas termiņš ir 2011. gada 1. novembris. Konkursa rezultāti tiks publicēti www.jumava.lv un www.ldz.lv pēc 2011. gada 15. decembra.

Cik daudz jāsūta? Darba apjomam nevajadzētu pārsniegt 40 000 rakstu zīmju.

Kur var uzzināt vairāk? www.jumava.lv un www.ldz.lv
Comments