Jaunumi‎ > ‎

Atvērta interneta izstāde „Latvieša koferis”

Publicēja 2015. gada 8. apr. 01:59Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2015. gada 8. apr. 02:00 ]
Ja Tev rīt būtu jādodas prom uz nepazīstamu zemi, ko tu liktu savā koferī, ko atstātu mājās?
Turklāt nezinot, kad atgriezīsies – pēc dažiem gadiem, varbūt pēc pārdesmit, varbūt nekad… Kas ir būtiskākais, kas nākotnē palīdzēs ne tikai fiziski, bet arī garīgi un emocionāli izdzīvot svešumā? Uz šādu eksistenciālu jautājumu pēdējo 200 gadu laikā ir bijis jāatbild desmitiem un simtiem tūkstošu latviešu. Kāds ir bijis “izdzīvošanas komplekts” Latvijas izbraucēju koferos? Un kas palicis ārpus tiem?
 
Latvieša koferis
Interneta izstādē “Latvieša koferis”
(www.koferis.lapamuzejs.lv) ir redzami priekšmeti, kas reiz izceļojuši no Latvijas un nu atgriezušies mājās. Šīs lietas ir bijušas pietiekami būtiskas un izšķirošas, lai ņemtu tās līdzi, dodoties projām no Latvijas dažādos vēstures periodos. Ļoti bieži tas, kas palika ārpus ceļa somām, tika atstāts un zaudēts uz visiem laikiem. Savukārt somās un koferos iepakotais izdzīvoja un tika glabāts kā dārga piemiņa par agrāko dzīvi Latvijā, kas tik ļoti atšķīrās no jaunajām mājām.
 
Interneta izstādē ir redzama daļa no 200 priekšmetiem kuri tika izstādīti Rīgā 2014. gadā, "Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs" veidotā izstādē "Latvieša koferis", "Rīga 2014" projekta "Stūra Māja. Lieta Nr. 1914/2014" ietvaros.

Informāciju sagatavoja Marianna Auliciema,
"Latvieši pasaulē - muzejs un pētniecības centrs"
tālr. 29175510
www.lapamuzejs.lv