Jaunumi‎ > ‎

Aicinājums uz filmu, diskusiju un izstādes atklāšanu

Publicēja 2010. gada 14. jūn. 07:49Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2010. gada 14. jūn. 07:52 ]
17. jūnijā 17.30 pie Latvijas Okupācijas muzeja ārsienas tiks atklāta jauna izstāde - „Latvija pirms 70 gadiem". Tā latviešu, krievu un angļu valodās vēstīs par Latvijas Republikas okupāciju 1940. gadā. Izstāde domāta gan muzeja apmeklētājiem, gan rīdziniekiem un pilsētas viesiem, kas savās gaitās iet muzeja ēkai garām.

Izstādē ietvertās fotogrāfijas, dokumenti un kartes liecina par Latvijas okupācijas un aneksijas PSRS sastāvā nelikumību. Igauņu vēsturnieku sagatavotā karte par 1940.gada jūnijā veikto Baltijas valstu militāro aplenkumu ļaus skatītājam pašam secināt par iespēju militāri pretoties okupācijai. Rīkotāji rosina skatītājus pārdomāt par atbildību, kāda jāuzņemas valstsvīriem, kas valstij kritiskā brīdī, neinformējot sabiedrību, akli pakļaujas okupācijas varai. Izstāde sniedz arī pozitīvu vēsti - Latvijas Republika ar sava diplomātiskā dienesta palīdzību Latvijas neatkarību juridiski saglabāja visus okupācijas gadus.

Izstādes oficiālā atklāšana notiks 17. jūnijā plkst.17.30. Tūlīt pēc tās - plkst. 18.00, Latvijas Okupācijas muzejā demonstrēs mākslas filmu „Baiga vasara" (2000). Paredzēta arī tikšanās un diskusija ar filmas režisoru Aigaru Graubu. Filmas sižets sasaucas ar atklātās izstādes tēmu. Tā vēsta par jauniešu - vācbaltietes un latvieša mīlestību 1940. gada traģisko notikumu laikā. Uz diskusiju īpaši aicināti jaunieši, lai pārspriestu - kāda filmas problemātika aktuāla vēl šodien un būs aktuāla arī nākotnē. Filma un diskusija latviešu valodā.

Visi interesenti mīļi gaidīti!
Comments