Jaunumi‎ > ‎

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs aicina sadarboties

Publicēja 2012. gada 23. aug. 09:06Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2012. gada 28. aug. 12:56 ]
Sveiciens vasaras izskaņā no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja!

 Gatavojoties jaunajam darba cēlienam, novēlam radošas idejas, prasmi saplānot un veikt darbus tā, lai ir gandarījums par padarīto un atliek laiks atpūtai, sev tīkamām nodarbēm!

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs pateicas skolām – skolotājiem un skolēniem no visiem Latvijas novadiem, kuri 2011./12. mācību gadā apmeklēja Rīgas pili un mūsu muzeju. Kā allaž populārākās programmas bija „Viduslaiku bruņinieki”, „Mana Latvija”, „Kā Pastariņam skolā gāja”. Daudzi apmeklētāji izvēlējās arī „Senos ļaudis”, savukārt 9. un 12. klašu audzēkņi – gatavošanos eksāmenam vēsturē.

Turpinājumā informācija par sadarbību 2012./13. mācību gadā:

1. Arī šogad Jūs gaidīsim muzejā - Rīgas pilī, jo mēs „paliekam savā vietā”, neraugoties uz to, ka sāksies Rīgas pils atjaunošanas darbi un Valsts prezidenta kanceleja strādās Melngalvju namā.

2. Tāpat kā iepriekš gaidīsim uz muzejpedagoģiskajām programmām, tematiskajām ekskursijām ekspozīcijā, lekcijām visu vecuma grupu skolēnus (Piedāvājuma izklāsts pielikumā).

3. Labprāt sadarbosimies ar skolām Projektu nedēļu, dienu un citu radošu pasākumu ietvaros.

4. Muzejā ir un būs apskatāmas dažādas izstādes: „Napoleona laiks un Latvija” (līdz 09.09.) un „Kara vīra liktenis”, „100 Latvijas vēstures relikvijas” (2013. gada sākumā).

5. Aicinām izmantot iespēju izvietot skolās muzeja Ceļojošās izstādes, kopskaitā 5 , (skat. šeit), laikus pieteikt tās sev vēlamos datumos!

6. Par muzeja jaunumiem informāciju varēsiet lasīt muzeja ziņnesī (www.lnvm.lv  sadaļā Jaunumi). 


Latvijas Nacionālais vēstures muzejs jau tradicionāli 27. septembrī plkst. 14.30 rīko Skolotāju dienu (Rīgas pilī, 3. stāvā), kurā apkoposim pagājušā gada rezultātus un apbalvosim aktīvākās skolas, iepazīstināsim ar muzeja jaunumiem un noslēgumā - ekskursija izstādē „Kara vīra liktenis” (skat. pielikumu), kuru vadīs izstādes kuratore Irina Zeibārte – direktora vietniece zinātniskajā darbā (detalizēta dienas kārtība tiks nosūtīta septembra sākumā).


Labprāt gaidīsim no Jums jautājumus, ieteikumus, priekšlikumus un idejas mūsu turpmākajai sadarbībai!


Ar cieņu, 

Astrīda Burbicka
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs
Muzejpedagoģijas un izstāžu departaments
e pasts: info@history-museum.lv
tālrunis: 67221357

 

Comments