Jaunumi‎ > ‎

Liepājas muzejā jaunas muzejpedagoģijas nodarbības

Publicēja 2015. gada 16. apr. 01:56Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2015. gada 16. apr. 02:05 ]
Liepājas muzejs aicina skolēnus uz divām jaunām muzejpedagoģijas nodarbībām: „Izgrezno savu pūra lādi” un „Liepājas ģerbonis laikmetu gaitā”. Nodarbībām var pieteikties zvanot pa tālruni +371 29605223. 


Izgrezno savu pūra lādi

Muzejpedagoģijas nodarbībā „Izgrezno savu pūra lādi” skolēniem atklās par otējumiem un to nozīmi Dienvidkurzemes ļaužu dzīvē 19. gadsimtā. 
Nodarbības laikā skolēni iepazīsies ar muzeja jauno ekspozīciju „Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs”, kurā ir iespējams redzēt ne tikai otējumus, bet arī uzzināt to, kāda bijusi zemnieku un amatnieku ikdienas dzīve 19. gadsimtā. 

Muzejpedagogu sagatavotajos vizuālajos materiālos skolēniem būs iespēja noskaidrot par to, kas ir otējums, otējumu vēsturi un par raksturīgākajiem otējumu ornamentiem. Nodarbības laikā skolēni uzzinās, kā tapa sadzīves priekšmeti, kurus otēja. Savukārt nodarbības beigās nodarbības dalībnieki varēs kļūt par otējuma amata meistariem, iemēģinot roku daiļkrāsošanā. Ikvienam būs iespēja radīt savu otējumu uz koka dēlīša.

Pūra lāžu un skapju parastais dekoratīvais noformējums bija daudzveidīgi otējumi, kurus papildina pūra lāžu apkalumi, kā arī figurāli veidojumi skapju priekšējā fasādē un virs dzegām. Pirmie otējumi parādījušies Latvijā ap 17. gs. Spriežot pēc otējumu motīviem, šis mēbeļu rotājumu veids Latvijā pārņemts ar muižnieku un ceļojošu amatnieku starpniecību no citām zemēm. Lāžu krāsotāji sākumā, domājams, bija Latvijā ieceļojušie vācu, poļu vai citu tautību amatnieki, kā arī pie tiem mācījušies latviešu meistari. Laika gaitā mēbeļu krāsošana, tāpat kā darināšana, pilnībā pārgāja latviešu amatnieku rokās.

Maksa par nodarbību – 0.71 EUR no dalībnieka.
Nodarbība paredzēta 3. – 8. klašu skolēniem.


Liepājas ģerbonis laikmetu gaitā

Muzejpedagoģijas nodarbībā „Liepājas ģerbonis laikmetu gaitā” skolēni iepazīsies ar izstādi, kas veltīta Liepājas ģerbonim. Izstāde „Liepājas ģerbonis laikmetu gaitā” izveidota, lai, sagaidot Liepājas 390. gadadienu, ielūkotos pilsētas ģerbonī, meklētu tā izcelšanās sākotni un veidola maiņu cauri gadsimtiem.

Vai liepājnieki pazīst un izprot pilsētas ģerbonī iekļautos simboliskos tēlus? Kā lauva atradusi liepu, kā mainījies ģerboņa atveidojums, kā pilsētvidē dzīvoja un joprojām dzīvo šie tēli? Uz šiem jautājumiem atbildes var atrast izstādē un vislabāk to noskaidrot muzejpedagoģijas nodarbībā.

Nodarbības sākumā skolēniem tiek skaidrota ģerboņa nozīme, kā arī heraldikas jēdziens. Izstādē dalībniekiem ir iespējams redzēt, kā ģerboņa attēlojums mainījies sākot no Kurzemes-Zemgales hercogistes laikiem līdz mūsdienām. Skolēniem būs iespēja iepazīties ar daudzām vēsturiskām liecībām, kas attēlo Liepājas ģerboņa izmaiņas laika gaitā. Ar spēles elementiem skolēni muzejā atradīs visdažādākos priekšmetus, uz kuriem attēlots pilsētas ģerbonis, tā izprotot ģerboni kā Liepāju reprezentējošu simbolu.

Maksa par nodarbību 8.82 EUR no grupas.
Nodarbība paredzēta 6. – 12. klašu skolēniem.
Nodarbība notiek līdz 31. maijam.Nodarbībām var pieteikties zvanot pa tālruni +371 29605223

Liene Putāne un Astra Dzērve
Liepājas muzeja muzejpedagoģes
Tālr.: +371 6 3422604
Fakss: +371 6 3422973
Kūrmājas prospekts 16, Liepāja, LV-3401
www.liepajasmuzejs.lv
Comments