Jaunumi‎ > ‎

Liepājas muzeja piedāvājums skolām 2012. gada septembrī

Publicēja 2012. gada 19. sept. 05:23Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2012. gada 20. sept. 00:14 ]
Esiet sveicināti jaunajā mācību gadā!

Lai gan Liepājas muzeja ēka Kūrmājas prospektā 16 vēl joprojām ir apmeklētājiem slēgta un piedzīvo renovāciju, muzejpedagogi aicina arī šogad turpināt apmeklēt mūsu ekspozīcijas K. Ukstiņa ielā 7/9.Aicinām izmantot iespēju un līdz 2012. gada 7. oktobrim apmeklēt mūsu izstādi „Zvejniecība un tradīcijas”, kas atrodas Vecā ostmalā 53 un noskatīties šogad Liepājas muzeja un „TV Kurzeme” sadarbībā tapušo filmu „Liepājas iekšējie ūdeņi”, kas stāsta par Liepājas kanālu (Tirdzniecības, Karostas, Cietokšņa, Pērkones) vēsturi. Izstādes apmeklētāji, iepriekš piesakoties, var piedalīties arī muzejpedagogu izstrādātajā nodarbībā „Zvejnieks mani aicināja”. Nodarbībai pieejamas vairākas variācijas, atbilstoši skolēnu vecumam.

Sākumskolas klašu skolēnus papildus izstādes apskatei, muzejpedagogi aicina darboties arī praktiski. Skolēniem nāksies pierādīt, ka viņi veiklībā un atjautībā neatpaliek no pagātes zvejniekiem – sies mezglus, minēs mīklas, locīs papīra laiviņas.

Pamatskolas skolēniem muzejpedagogi piedāvā ne tikai iepazīties ar izstādi, bet arī apmeklēt mīnu meklētājkuģi „Namejs”. Kamēr puse no klases izstādē pētīs, kā zvejnieki vēžojuši un ar murdu un venteru palīdzību ķēruši zivis, otra klases daļa iepazīsies ar atmīnētāju darbu uz kuģa klāja.

Vidusskolēniem
papildus izstādes apmeklējumam, piedāvājam gan apmeklēt mīnu meklētājkuģi „Namejs”, gan noskatīties 2012. gadā tapušo filmu „Liepājas iekšējie ūdeņi” par Liepājas kanālu vēsturi. Filmā gan Liepājas muzeja speciāliste, vēsturniece Kristīne Skrīvere, gan pilsētas vēstures pētnieki Gunārs Silakaktiņš un Juris Raķis atklāj neparastus atgādījumus no pilsētas kanālu vēstures. Piemēram, kur kanālmalā bijis izkraušanas vieta no Norvēģ
ijas atvestajām siļķēm un kāpēc Hanzas savienība Liepājai draudējusi uzlikt pāvesta lāstu.

Nodarbībai var pieteikties, zvanot uz tālruņa numuriem: 63420274 vai 29605223.
Maksa par nodarbību –  Ls 0.50 no dalībnieka.Aicinām apmeklēt mākslinieka, Liepājas Universitātes pasniedzēja Herberta Erba retrospektīvo izstādi „Mans ceļš stiklā”. Mākslinieks piedāvā iepazīt stikla daudzveidīgās iespējas mākslā un dizainā. 

Lielākā daļa izstādīto darbu dod ieskatu laika periodā, kad Herberts Erbs strādāja Līvānu Stikla fabrikā. Pēc Līvānos pavadītā laika, atgriežoties dzimtajā Liepājā, mākslinieks vairāk pievērsies stikla darbiem, kuru kompozīcijas veidotas plaknē – vitrāžām. Vitrāžas un to fragmentus skatītāji var redzēt izstādē eksponētajās fotogrāfijās. Mākslinieka skatītājiem atklāj radošo ceļu no skices līdz gatavam mākslas objektam. Izstādē redzams arī kinosižets par stikla apstrādes procesu.

Izstāde Liepājas muzejā K. Ukstiņa ielā 7/9 skatāma līdz 7. oktobrim. Ieeja bez maksas. Izstādes apmeklējums gida pavadībā un radošas aktivitātes – 6.20Ls no grupas līdz 25 cilvēkiem. Nodarbībai var pieteikties, zvanot uz tālruņa numuriem: 63420274 vai 2
9605223.Liepājas muzejā K. Ukstiņa ielā 7/9 skatāma tematiska izstāde “Viena tautība – dažādi likteņi” par ebreju tautības medicīnas darbiniekiem, kas cietuši Otrā pasaules kara laikā Liepājā un tās apkārtnē. Pirmo reizi Liepājas vēsturē apkopota informācija par tiem ebreju tautības ārstiem, farmaceitiem, zobārstiem, vecmātēm un citiem medicīnas darbiniekiem, kuri strādāja Liepājā, Pāvilostā, Aizputē, Vaiņodē, Liepājas un Aizputes apriņķos. Galvenais uzsvars likts uz šo cilvēku profesionālo darbību pirms Otrā pasaules kara un viņu likteņiem Otrā pasaules kara laikā.

Izstāde skatāma līdz 28. oktobrim. Ieeja bez maksas.
Izstādes apmeklējums gida pavadībā – 6.20Ls no grupas līdz 25 cilvēkiem. Apmeklējumam var pieteikties, zvanot uz tālruņa numuriem: 63420274 vai 29605223.


Veiksmīgu darba dienu vēlot –
Liepājas muzeja muzejpedagoģes Maija Meiere un Astra Dzērve
Comments