Jaunumi‎ > ‎

Monreālas Latviešu sabiedriskais centrs organizē Latvijas vēstures pētījumu konkursu skolēniem „Lietas - likteņu liecinieces”

Publicēja 2012. gada 14. nov. 00:35Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2012. gada 25. nov. 05:48 ]
Katras tautas vēsture veidojas no pierakstītajiem un dokumentētajiem notikumiem. Mūsu valsts vēsture ir neilga, toties notikumiem bagāta un negaidītiem pavērsieniem pilna. Vēl starp mums dzīvo cilvēki, pagājušo gadu dramatisko notikumu aculiecinieki, mūsu mājās glabājas lietas, kuras gatavojuši un lietojuši cilvēki, kuri pēc tam ierauti vēstures notikumu virpulī, daudz redzējuši un daudz pārdzīvojuši. Mums, latviešiem, ir ļoti svarīgi, lai tiktu dokumentēta un saglabāta katra cilvēka unikālā pieredze. 

Tāpēc Monreālas Latviešu sabiedriskais centrs organizē Latvijas vēstures pētījumu konkursu Latvijas skolu 6.-8. klašu skolēniem. Konkursa mērķis ir mudināt skolēnus nopietni pievērsties savas tuvākās apkārtnes vēstures izpētei. Organizatori paredzējuši balvas konkursa uzvarētājiem: 500 Ls – trim pirmo vietu ieguvējiem, 350 Ls – trim otro vietu ieguvējiem, 250 Ls – trim trešo vietu ieguvējiem. Ņemot vērā dalībnieku aktivitāti un pētījumu kvalitāti, paredzētas arī veicināšanas balvas par labiem sasniegumiem, pētot sava tuvākā novada vēsturi, kā arī atzinības balvas un pārsteigumi nopietnākajiem un aktīvākajiem dalībniekiem.

Konkurss ir atklāts, un tajā var piedalīties ikviens-/a Latvijā dzīvojošs/-a jaunietis/-e vecumā no 12 - 15 gadiem. Konkursam var pieteikties individuāli, skolēnu grupas no trim līdz pieciem cilvēkiem, kā arī veselas klases (6., 7. un 8. klases). Individuālie darbi tiks vērtēti atsevišķi, grupas atsevišķi, un arī klases sacentīsies savā starpā.

Konkursā vērtēs tikai tos dalībniekus, kas visu izdarīs laikā - pieteikumus (vizītkartes) būs iesūtījuši līdz 2012. gada 20. decembrim un savu pētījumu galarezultātu – prezentācijas- būs iesūtījuši līdz 2013.gada 1. martam.

Pieteikumi konkursam jāiesūta pa e-pastu info@vitolufonds.lv vai pa pastu: Vītolu fonds, Lāčplēša iela 75-III, Rīga, LV-1011, ar norādi Latvijas vēstures konkursam Lietas, likteņu liecinieces.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties Vītolu fonda mājaslapā www.vitolufonds.lv. Sīkāka informācija pie konkursa koordinatores Ilzes Akmentiņas. E-pasts iakmentina@gmail.com, tālr. 29113624 vai info@vitolufonds.lv, tālr. 26022856.

Organizatori: Monreālas Latviešu sabiedriskais centrs, Vītolu fonds.


Saite uz konkursa nolikumu šeit.