Jaunumi‎ > ‎

Dokumentāls projekts jauniešiem

Publicēja 2013. gada 26. nov. 05:51Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2013. gada 26. nov. 06:00 ]

OTRĀ PASAULES KARA UN HOLOKAUSTA LIECĪBU DOKUMENTĀLAIS PROJEKTS JAUNIEŠIEM 

Žaņa Lipkes memoriāls sadarbībā ar nodibinājumu Rīga 2014 aicina vidusskolēnus un jauniešus visā Latvijā izmēģināt spēkus profesionālas video intervijas veidošanā. Iesaistot jauniešus, memoriāls dokumentēs jau apzināto liecinieku stāstus un meklēs vēl neizstāstītās liecības jauniešu ģimenēs un tuvākajā apkārtnē.

Savā uzrunā Žaņa Lipkes memoriāla svinīgajā atklāšanā Izraēlas Valsts prezidents Šimons Peress atzina, ka nekur citur pasaulē nav redzējis tādu muzeju kā šis: „Tas ir īpašs, tas ir citādāks, tas ir dziļš, tas ir aizkustinošs. Un tāds tas ir tāpēc, ka arī stāsts ir unikāls, drosmīgs un aizkustinošs. Kāds ir pats Žanis Lipke”.

Par Žani Lipki uzzina arvien vairāk cilvēku, taču mēs esam pārliecināti, ka Latvijā ir vēl citi neizstāstīti un aizkustinoši stāsti par cilvēku drosmi un pašaizliedzību, glābjot netaisni vajātos un nāvei nolemtos. Tikai dažas liecības ir pagaidām zināmas plašākai sabiedrībai. Cilvēku, kas paši pieredzējuši 2. pasaules kara notikumus, vairs nav daudz. Mēs nedrīkstam nokavēt un ļaut stāstiem, ar kuriem varam lepoties, izzust aizmirstībā. 
Palīdziet mums atklāt pārējos! 


• Visi tiks uzaicināti uz dokumentālo interviju filmēšanas darbnīcu Ķīpsalā, šī gada 19. decembrī plkst. 17:00 

• Desmit labāko interviju pieteikumu autori katrs saņems stipendiju savas idejas attīstīšanai 70 latu apmērā un unikālu iespēju izveidot savu video interviju ar pieredzējušu vēsturnieku un kino profesionāļu palīdzību, izmantojot vismūsdienīgāko profesionālo aparatūru jauniešu televīzijā chaula.tv.

Savu interviju pieteikumu īsu aprakstu lūdzam sūtīt uz info@lipke.lv līdz 19. decembrim vai izmantot iespēju pastāstīt par to kameras priekšā pirms apmācību semināra par vēstures liecinieku intervēšanu Žaņa Lipkes memoriālā Mazajā Balasta dambī 8, Ķīpsalā, Rīgā 19. decembrī plkst. 16:00. 

Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 21. decembrim uz pieteikumos norādītajām e-pasta adresēm, Žaņa Lipkes memoriāla Facebook kontā https://www.facebook.com/ZanaLipkesMemorials un chaula.tv mājaslapā http://chaula.tv/

Informācija par konkursu pieejama www.ej.uz/liecinieki.


Informāciju sagatavoja 
Lea Liepiņa
projekta vadītāja Žaņa Lipkes memoriālā
tālrunis 26565151
e-pasta adrese: lea.liepina@lipke.lv.