Jaunumi‎ > ‎

Antras Grūbes grāmata saņem literāro prēmiju

Publicēja 2014. gada 15. apr. 22:54Danute Grīnfelde   [ atjaunināts 2014. gada 15. apr. 22:55 ]

Antra Grūbe.Talsu ebreji. - Talsi, 2013.
10. aprīlī Talsu Galvenajā bibliotēkā Antra Grūbe saņēma Aleksandra Pelēča literāro prēmiju par apjomīgo grāmatu „Talsu ebreji”.

Talsu pilsētas dome  par godu rakstnieka Aleksandra Pelēča (1920 - 1995) 80 gadu jubilejai, 2000.gadā iedibināja tradīciju piešķirt literāro prēmiju literāro darbu autoriem par ieguldījumu A. Pelēča daiļrades pētniecībā un popularizēšanā, mākslinieciski augstvērtīgiem darbiem prozā, dzejā, publicistikā, literatūrzinātnē, kas veltīti Talsu, Dundagas, Mērsraga, Rojas novadiem. Aleksandra Pelēča literārā prēmija tiek piešķirta vienam novadu autoram par izcilu literāru darbību, kas ir dziļi saistīts ar sava laikmeta un sava novada norisēm, un kurš ieguvis Prēmijas pretendentu izvērtēšanas komisijas augstāko vērtējumu.

Vērtēšanai šogad tika izvirzīti astoņi darbi. Prēmēta tika Antras Grūbes monografija "Talsu ebreji", kas izdota 2013. gadā. Grāmatā apkopota bagāta informācija par vēstures posmu no 19. gs. 20. gadiem līdz mūsdienām. Te atklāta ebreju tautas mentalitāte, saimnieciskā dzīve, politiskās aktivitātes un kultūra, kas noritējusi ciešā kopībā ar latviešiem un citām  tautām, kas šajā laikā dzīvojušas Talsos.  

No sirds apsveicam Antru un lepojamies ar viņas sasniegumiem!Papildus informācija: Talsu novada mājaslapā.